VIDEO: Saage tuttavaks: Daniel Alves

 (3)
Daniel Alves 8Brasiilia ja Barcelona)
AP/Scanpix

Eesti Jalgpalli Liit tutvustab 12. augustil toimuva Eesti - Brasiilia sõpruskohtumise eel külalismeeskonna mängijaid.

Maailma kõige väärtuslikum vahetusmängija Daniel Alves

Vaadates Brasiilia koondise vahetusmehi, paistab silma nimi, kes suudaks pea igas võistkonnas olla kindel algrivistuse mängija. Varumeestepingil istub UEFA Meistrite Liiga, UEFA karikasarja ja Euroopa Superkarika võitja, samuti 2007. aasta Copa América ja tänavuse Konföderatsioonide karikavõistluste võitja. 2006. aastal nimetati ta UEFA karikasarja ning Euroopa Superkarika kõige väärtuslikumaks mängijaks ning järgmisel aastal valiti mees UEFA aasta meeskonda. Tegemist on FC Barcelona ja Brasiilia koondise äärekaitsja Daniel Alves da Silvaga.

Niivõrd nimeka mängija jätmine pingile annab alles selgemat aimu, kui kõrgetasemeline on Brasiilia tippjalgpall. 2002. aasta maailmameistrivõistlustel rahvusmeeskonna kaptenina tegutsenud Cafu nimetab Dani Alvest oma mantlipärijaks.

"Ta on ilma kahtluseta minu loomulik asendaja Seleçãos, sest meie stiilid on sarnased. Ma olen uhke, et minu rahvuskaaslasel läheb klubis nagu Barcelona nii hästi," lausus Cafu Kataloonia raadiojaamale RAC-1. Kuigi praegu mängib Alvese lemmikpositsioonil kaasmaalane Maicon, on Dunga värsket Meistrite Liiga tšempionit kasutanud mõlemal äärel. Enamasti siiski vahetusest sekkuv pallur oli just see, kes lõi Konföderatsioonide karikaturniiril võiduvärava Lõuna-Aafrika Vabariigi vastu, millele järgnes Brasiilia edasipääs finaali.

Seotud lood:

Brasiilia hinge ja euroopaliku tööeetikaga Alves on väsimatu professionaal, kes liigub paremal äärel nii kaitsesse kui ründesse. Ta võtab iga mängu kui oma elu viimast ning naudib viimstki hetke väljakul. Kaaslased kirjeldavad teda kui rõõmsat ja naljatlevat sõpra, kes lisaks kirglikule jalgpallurile on filantroop. Mehe enda sõnul on tema üheks unistuseks omanimelise fondi loomine, mis tegeleks just heategevuslikel eesmärkidel.

CV
Nimi: Daniel Alves da Silva
Sünniaeg: 06.05.1983
Sünnikoht: Juazeiro, Brasiilia
Hüüdnimi: Dani Alves
Klubikarjäär:
2001-2002 Bahia (BRA) 25 (1)
2002-2008 Sevilla (SPA) 175 (11)
2008-... FC Barcelona (SPA) 34 (5)
Koondisekarjäär:
2006-... Brasiilia 26 (3)

Vaata videot:

Futboliit (talgpall)