VIDEO | Rumeenia jalgpallilegend rääkis šotlase jõhkrast taklamisest: mu lümfisõlm purunes. Kirurg ütles, et oleksin võinud surra

 (3)

Jalgpall oli vaid mõnikümmend aastat tagasi tunduvalt jõhkram mäng kui praegu. Rumeenia jalgpallilegend Iosif Rotariu rääkis kodumaa televisioonis loo, kuidas inglase Graeme Sounessi jõhker jalahoop oleks võinud halvemal juhul lõpetada lisaks tema karjäärile ka elu.

1988. aasta Euroopa karika veerandfinaalkohtumises Glasgow' Rangersi ja Bukaresti Steaua vahel toimunud intsident on 31 aastat hiljem vaadatuna küll uskumatult jõhker ja sihilik, kuid toona ei määranud kohtunik Sounessile selle eest isegi mitte punast kaarti. Hoolimata tohutust traumast mängis Rotariu edasi, kuid juba järgmisel hommikul lebas ta operatsioonilaual.

"Mu lümfisõlm purunes. Ma ei tundnud enam oma jalga, kuid mängisin edasi. Toonased korgid olid raskest rauast ja jätsid sügavad haavad. Kirurg ütles, et kui oleksin hoobi saanud vaid paar sentimeetrit kõrgemale, oleksin võinud surra," avaldas Rotariu kodumaa televisioonis.

Futboliit (talgpall)