Varasemas mängus tulid väljakule Elevandiluurannik ja Portugal, kohtumine lõppes väravateta viigiga.

Kohtumine peeti Port Elisabeth staadionil, mis mahutab 42 000 pealtvaatajat. Õhusooja vaid 12 kraadi, väljakukohtunikuks Jorge Larrionda Uruguay´st.

Elevandiluurannik mängib MMil teist korda, debüüt tehti neli aastat tagasi. Ka siis oldi väga tugevas alagrupis koos Argentina, Hollandi ja Serbiaga. Alagrupist toona edasi ei saadud.

Kui tulla tänavuse MMi juurde, siis meeskonda tabas valus tagasilöök viimases kontrollkohtumises kui käeluu murdis koondise kapten Didier Drogba. Chelsea tähtründaja on siiski MMil ja loodab, maksku mis maksab, meeskonda aidata. Maailmameistrivõistluste eelsetes sõprusmängudes alistati Jaapan 2:0 ja viigistati Paraguay´ga 2:2.

Neljandat korda MM-finaalturniiril osalev Portugal alistas viimastest kontrollmängudes Kameruni 3:1 ja Mosambiigi 3:0.

Koosseisud:

Elevandiluurannik: Boubacar Barry, Kolo Touré (kapten), Emmanuel Eboué, Salomon Kalou, Siaka Tiéné, Yaya Touré, Didier Zokora, Gervinho, Guy Demel, Cheik Tioté, Aruna Dindane.

Peatreener: Sven Göran Eriksson

Portugal: Eduardo, Bruno Alves, Paolo Ferreira, Ricardo Carvalho, Cristiano Ronaldo (kapten), Pedro Mendes, Liedson, Danny, Raul Meireles, Deco, Fabio Coentrao.

Peatreener: Carlos Quieroz

Mängu käik (Elevandiluurannik - Portugal 0:0):

1. POOLAEG

Hümnid kuulatud, palli panevad mängu portugaallased.

4. minut - algus väga ettevaatlik.

6. minut - Ronaldo esimest korda murul pikali. Kohtunik vilistab.

7. minut - Ronaldo teist korda pikali ja kohtunik annab vastastele kollase. Patustaja Didier Zokora. Karistuslöögi teeninud Ronaldo üritab ise kaugelt, kaugelt peale lüüa, läheb müüri.

9. minut - Portugali esimene nurgalöök, midagi väga ohtlikku ei järgnenud.

11. minut - Ronaldo põrutas posti. Võimas löök umbes 27-28 meetrilt. Elevandiluurannikul oli õnne, sest kui pall läinuks raamide vahele polnuks päästa midagi.

14. minut - Elevandiluurannikul karistuslöök üsna ohtlikust kohast. Läheb meetri jagu mööda.

17. minut - Aafriklaste poolkiire rünnak, Tiote põrutab paarikümnelt meetrilt teravalt väravale. Meetri jagu üle.

20. minutil - Ronaldo keeb üle. Portugali staar tõmmatakse maha ja siis lähevad Demel ning Ronaldo kergelt tõuklema. Kohtunik annab mõlemale mehele kollase.

23. minut - terava olukorra Portugali värava all tekitab Gervinho. Portugali keskkaitsjad klaarivad löögiga auti.

27. minut - Elevandiluurannik teenib nurgalöögi. Gervinho on vasakul äärel väga terav.

Väike mänguseisak, kuna Eboue sai vigastada.

35. minut - Elevandiluurannik on saanud initsiatiivi üha rohkem enda kätte.

38. minut - Portugali väravavaht Eduardo peab mängu sekkuma. Elevandiluurannik surub päris hästi.

42. minut - Elevandiluuranniku nurgalöök. Portugali staar on avapoolaja teises pooles täiesti varju jäänud.

Drogbat näidatakse korduvalt ja korduvalt varumeeste pingil. Huvitav, kas ta sekkub täna mängu või ei hakata veel riskima?

Kohtunik lisas ühe lisaminuti. Poolaeg lõppes väravateta viigiga.

2. POOLAEG

Teine poolaeg algab Elevandiluuranniku teravate rünnakutega.

47. minut - ohtlik läbiminek vasakult äärelt ja Eduardo tõrjub palli nurgalöögiks.

50. minut - Portugali karistuslöögi saadab vastaste värava alla Deco. Tekib vähe elevust, kuna keegi portugaallastest kukub.

53. minut - Gervinho triblab Portugali karistusalas, aga kaotab lõpuks palli.

55. minut - Portugal teeb vahetuse. Simao sisse ja Danny välja.

58. minut - Portugali terav võimalus. Peaga pääses lähedalt löögile Liedson. Elevandiluuranniku väravavaht Barry püüab.

60. minut - Gervinho saab samuti peaga löögile juba teise värava all. Üle.

62. minut - Deco võetakse väljakult ära ja Tiago sisse. Portugali teine vahetus.

Staadionil algas vihmasadu.

66. minut - Dider Drogba tuleb ikkagi mängu! Välja Salomon Kalou. Vihmasadu üsna tugev.

69. minut - Elevandiluuranniku nurgalöök. Ei midagi ohtlikku.

71. minut - Portugali nurgalöök. Mängitakse lahti ja veel üks nurgalöök.

77. minut - Elevandiluuranniku kapten Kolo Toure on jalakrampides väljakul pikali. Turgutatakse tükk aega.

79. minut - Ronaldo tõmmatakse maha, viga. Umbes 30 meetrit väravani. Paneb üle värava.

81. minut - päris ohtlik rünnak Elevandiluurannikult. Peaga pääseb palli suunama, jalad korda saanud Kolo Toure.

82. minut - Elevandiluuranniku teine vahetus. Gervinho puhkama ja Galatasaray mees Kader Keita sisse.

85. minut - Portugal teeb ära oma kolmanda vahetuse. Raul Meireles välja ja Ruben Amorim platsile.

Kolo Toure vaevleb jälle jalakrampidega platsil.

88. minut - ka Elevandiluurannik teeb viimase vangerduse. Romaric sisse ning Eboue välja.

89. minut - Portugali nurgalöök, aga ei miskit ohtlikku.

Esimesel lisaminutil terav võimalus Portugali värava all ja aktsioonis Didier Drogba.

Elevandiluurannik teeb viimastel minutitel veel tõsist tulevärki. Kolm lisaminutit on täis tiksunud, aga Elevandiluurannikul on kasutada veel nurgalöök.