Roheneemesaared lõid esimese poolaja viimase 10. minutiga kaks väravat, millele Portugal teisel poolajal vastust ei leidnudki. Lisaks jäi Portugal 56. minutil Pinto punase kaardi tõttu vähemusse. Ära tuleb märkida, et Portugal andis suurele osale põhimeestest, sealhulgas Cristiano Ronaldole vaba õhtu.

Võrreldes EM-valiksarjas saadud 1:1 viigiga Türgi vastu, oli Hollandi koondise peatreener Guus Hinddink meeskonnas teinud 5 vahetust. Muutused kandsid vilja, sest Stefan de Vrij ja Davy Klaasseni väravatest alistati Hispaania kindlalt 2:0.

Inglismaa jalgpallikoondise jaoks päästis võõrsil viigi vahetusest sekkunud Tottenhami mees Andros Townsend. Varem oli Itaalia läinud Graziano Pelle pealöögist 1:0 juhtima. Debüütmängus värava löönud Harry Kane mängis täismängu, kuid seekord jalga valgeks ei saanud.