VIDEO | Põhjamaade pidu! Taani purustas võõrsil Iirimaa ning sõidab MM-finaalturniirile

 (22)
Eriksenilt kübaratrikk!
VIDEO | Põhjamaade pidu! Taani purustas võõrsil Iirimaa ning sõidab MM-finaalturniirile
Christian Eriksen võitu tähistamasFoto: Peter Morrison, AP

Kolmanda Põhjamaade riigina pääses jalgpalli MM-finaalturniirile Taani, kes alistas otsustavas play-off mängus võõrsil Iirimaa koguni 5:1.

Väravateta viigiga lõppenud avamänguga võrreldes oli kordusmatš Dublinis totaalselt teist nägu. Shane Duffy viis juba kuuendal minutil iirlased juhtima, kuid see jäi ka kodupubliku viimaseks rõõmuhetkeks. Taani kaks kiiret väravat pooltunni täitumise ümber pöörasid vastasseisu ootamatult pea peale ning vastuseks Iirimaal enam jaksu ei olnud.

Teisel poolajal lisas oma avakolmveerandtunni iluväravale veel kaks tabamust Tottenham Hotspuri poolkaitsja Christian Eriksen, penaltipunktilt tegi skoori Nicklas Bendtner ning ajalugu oligi tehtud: esimest korda MM-finaalturniiride ajaloos näeb Venemaal võistlustules korraga kolme Põhjamaad: lisaks neile veel ka Islandit ja Rootsit.

Taani võiduga said selgeks ka kõik 14 Euroopa jalgpallimaad, kes MMil esindatud saavad: nendeks on Belgia, Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Island, Poola, Portugal, Serbia, Hispaania, Horvaatia, Šveits, Rootsi ja Taani.

Erikseni teine värav:

Futboliit (talgpall)