VIDEO | Pidu läks käest: Prantsusmaal vahistati Alžeeria koondise triumfi järel 282 inimest

 (9)
VIDEO | Pidu läks käest: Prantsusmaal vahistati Alžeeria koondise triumfi järel 282 inimest
Alžeeria fännid Triumfikaare juures.Foto: AFP/SCANPIX

Alžeeria jalgpallikoondise võit Egiptuses toimuval Aafrika Rahvuste Karikal vallandas Prantsusmaal suured pidustused ja rahvarahutused, mille käigus võttis politsei kinni 282 inimest, kellest 249 jäid vahi alla.

Pidustused algasid, kui Algžeeria oli pühapäeva õhtul alistanud poolfinaalis Nigeeria 2:1. Osa arreteerimisi oli seotud ka Prantsusmaal samal päeval toimunud Bastille'i päeva pidustusega.

50 inimest vahistati pealinnas Pariisis, mille peatänaval Champs-Elyseesil leidsid aset kokkupõrked vutifännide ja politsei vahel. Lyonis pandi põlema autosid. Suuremad rahutused puhkesid ka Marseille's.

Prantsuse siseminister Christophe Castaner tunnustas esmaspäeval politseinikke ja päästetöötajaid nende "kiire reageerimise ja professionaalsuse eest, millega nad vägivalda ohjes hoidsid".

Neljapäeval, mil Alžeeria alistas Aafrika Rahvuste Karika veerandfinaalis Elevandiluuranniku, hakkasid fännid Pariisis samuti märatsema ning poode rüüstama. Samal päeval kaotas Montpellieris Alžeeria võitu tähistanud fänn oma auto üle suurel kiirusel kontrolli ja sõitis otsa perekonnale, tappes naise ja vigastades tõsiselt tema väikelast.

Futboliit (talgpall)