Manause publiku ees mänginud brasiillased läksid juhtima juba 80 sekundi möödudes, kui Miranda koksas nurgalöögist peaga värava.

Alles teist mängu uue treeneri Tite käe all mängiv Brasiilia jätkas domineerimist, kuid ei suutnud kindlaid võimalusi tekitada, kuniks Kolumbia neid vastu nõelas ja seisu viigistas. James Rodriguezi 36. minuti karistuslöögile sai pea vahele Brasiilia kaitsja Marquinhos, kes lükkas palli oma väravasse.

77. minutil sai karistusala äärele hea söödu Neymar, kes nahkkera paari sammuga õigele jalale sättis ja selle kõhklematult David Ospina selja taha tagumisse nurka vajutas. Tegemist oli Barcelona ründestaari 48. väravaga 72 koondisemängu jooksul, mis tõstab ta kõigi aegade edetabelis ühele pulgale Zicoga. Eespool on vaid Pele (77), Ronaldo (62) ja Romario (55).

Kolm punkti tõstsid Brasiilia hoobilt Lõuna-Aaftika valikgrupis teisele kohale 15 silma peale, mööda Argentinast (15), Kolumbiast (13) ja Ecuadorist (13). Teistes mängudes võitis Uruguay (grupi liider 16 punktiga) 4:0 Paraguay, Tšiili tegi 0:0 viigi Boliiviga, Venezuela - Argentina mängisid 2:2 ja Peruu alistas 2:1 Ecuadori.

2018. aasta MM-finaalturniirile Venemaale pääseb automaatselt neli esimest meeskonda, viies jätkab kontinentivahelises play-offis.