Sloveenia-USA vastasseis leidis aset Johannesburgis Ellis Parki staadionil. Õhusooja 14 kraadi, väljakukohtunikuks MMide debütant Koman Coulibaly Malist.

Sloveenia võitis esimeses voorus Alžeeria 1:0, USA viigistas 1:1 Inglismaaga. Sloveenia kuulub Eestiga järgmises EM-valiktsüklis ühte alagruppi.

Koosseisud:

Sloveenia: Samir Handanovic, Miso Brecko, Marko Šuler, Boštjan Cesar, Robert Koren, Zlatan Ljubijankic, Valter Birsa, Milivoje Novakovic, Bojan Jokic, Andraž Kirm, Aleksander Radosavljevic.

Peatreener: Matjaz Kek

USA: Tim Howard, Carlos Bocanegra, Michael Bradley, Oguchi Onyewu, Steve Cherundolo, Clint Dempsey, Landon Donovan, Jay Demerit, Francisco Torres, Jozy Altidore, Robbie Findley.

Peatreener: Bob Bradley

Mängu käik (Sloveenia-USA 2:2):

1. POOLAEG

Pall mängus. Esimestel minutitel läheb kohe üsna jõuliseks tegutsemiseks.

6. minut - USA esimene nurgalöök, andis Landon Donovan.

9. minut - Sloveenial päris ilus rünnak.

13. minut - Sloveenia üsna kiirelt ette 1:0! Löök 23-24 meetrilt sahistas võrku, autoriks Valter Birsa.

15. minut - ameeriklastel väga terav karistuslöök. Hea palli keris värava ette Donovan. USA jäi esimeses voorus kiirelt kaotusseisu ka Inglismaa vastu.

Mäng möödub suhteliselt võrdses heituses, momente on mõlemale poole.

25. minut - Sloveenia esimene nurgalöök. Suurt tulu ei tõuse.

Pikka aega pusitakse keskväljal ja tükk aega pole teravaid momente olnud. Mängitud 32 minutit.

35. minut - Sloveenia kaitsja Boštjan Cesar teenib kollase. USA karistuslöök otse väravale, väravavaht tõrjub üle otsajoone. Lööjaks Francisco Torres. Nurgalöögi järgne olukord lõpeb väga terava pealöögiga. USA-lt kaks väga teravat olukorda järjest.

39. minut - USA nurgalöök. Ameeriklastest saab olematu käega mängu eest kollase Robbie Findley. Järgmine mäng tuleb vahele jätta.

Ameeriklastel totaalne surve ja viigivärav on pidevalt õhus. Landon Donovan muneb 40. minutil hiilgava võimaluse.

Ja kui ise ei löö, siis ...

42. minut - Sloveenia 2:0! Väravalööjaks Zlatan Ljubijankic. Sloveenia võidu korral on nad kindlustanud alagrupist edasipääsu.

Poolajale lisati kaks minutit. Kohtuniku vile saatis mehed puhkama.

2. POOLAEG

Ameeriklased tegid vaheajal kaks vahetust, mis kohe tõi ka edu. Sisse toodi Edu ja Feilhaber, puhkama Findley ja Torres.

48. minut - Landon Donovan lähilöögist 2:1! Hirmus laks terava nurga alt.

52. minut - Sloveenia nurgalöök.

Nüüd on mäng pisut rahunenud, aga tõenäoliselt torm alles saabub.

58. minut - USA ründaja Jozy Altidore luhtab hea läbiminekuvõimaluse.

61. minut - Sloveenidel terav tsenderdus, Tim Howard astub mängu.

69. minut - Sloveenia keskkaitsja Marko Šuler sai kollase. Enda karistusala joonel. USA-l karistuslöök.

70. minut - korralik segadus karistuslöögi järel ja lõpuks pääseb ka Altidore karistusalast löögile. Aga otse värava keskele ja Sloveenia väravavaht Samir Handanovic on mees omal kohal.

72. minut - veel üks kollane sloveenidele. Patustaja Andraž Kirm.

74. minut - Sloveenia vahetus. Sisse Pecnik ja puhkama teise värava autor Ljubijankic.

75. minut - Donovani mahatõmbamise eest saab sloveenidest kollase Jokic. Kokku sloveenidel neli kollast, neist kolm saadud viimase seitsme minutiga.

80. minut - Ameeriklaste kolmas vahetus. Sisse Gomez ja puhkama Onyewu. Ründaja kaitsja vastu.

82. minut - Mänguseis on 2:2! Michael Bradley lõpetab lähilöögiga mitmekäigulise rünnaku. USA on tulnud teist kohtumist järjest surmasuust välja.

85. minut - Pall on kolmandat korda Sloveenia väravas, aga kõlab kohtuniku vile ja värav ei loe. Sarap mainis televusseris, et Mali enam ameeriklastelt humanitaarabi ei saa.

87. minut - Sloveenia teeb vahetuse. Dedic sisse ja Birsa välja.

88. minut - Sloveenia harv rünnak. Howard sekkub mängu, aga ei midagi väga ohtlikku.

89. minut - terav kauglöök Sloveenial. Howard tõrjub.

Teine üleajaminut käib. Tundub, et haarav kohtumine laheneb võitlusliku 2:2 viigiga. Mäng läbi.