Pele käis viimast korda platsil 1977. aasta 1. oktoobril, kui New Yorgis kohtusid brasiillase lahkumismängus Santos ja Cosmos.

Matš leidis aset väljamüüdud (kohtumist jälgis 77 000 pealtvaatajat) Giantsi staadionil. Pele tegi loomulikult kaasa terve kohtumise. 45 minutit mängis ta Cosmose ja 45 minutit Santose eest. Pele sai lahkumismängus kirja ka värava, tabamuseni jõudis ta Cosmose särgis. Kokku oli see tema karjääri 1284. tabamus. Cosmos võitis lõpuks mängu 2:1.

Mängu olid teiste seas jälgimas näiteks poksilegend Muhammad Ali ja jalgpallilegend Bobby Moore.

Aastatel 1956 kuni 1974 Santoses mänginud ning 1975 kuni 1977 New York Cosmose särki kandnud Pele krooniti Brasiilia koondise särgis kolmel korral maailmameistriks (1958., 1962. ja 1970.).