Teisel poiolajal ei suutnud esmalt Paraguai ja siis Hispaania penaltit realiseerida. Hispaanlaste võiduvärava lõi David Villa 83. minutil. Poolfinaalis kohtub Hispaania Saksamaaga.

Mängu käik:

Hispaania - Paraguai 1:0

Esimene poolaeg:

Mäng on alanud.

Paraguai on alustanud hästi ja domineerib esimesel kümnel minutil. Ühtegi ohtlikku olukorda pole veel olnud.

15. minut: Hispaania ei ole suutnud midagi ohtlikku luua. Üsna uimane algus.

24. minut: Hispaania on suutnud teha vaid ühe pealelöögi. Palli valdamine hetkel 58-42 hispaanlaste kasuks.

26. minut: Nüüd on Hispaania suur surve. Torres murrab paremalt äärelt läbi, kuid kastis pole kedagi, kellele sööta.

28. minut: Hispaania võimalus: Xavi võimas kauglöök, kuid napilt üle. Paraguai puurivaht oli natuke väravast väljas.

30. minut: Hispaania karistuslöögist ohtu ei teki, kuid hispaanlased domineerivad selgelt.

33. minut: Hispaania karistuslöök: Captevila löök põrkab müürist väravavahile.

39. minut: Torres murrab taas paremalt äärelt läbi, kuid tsenderdus lendab auti. Ikka 0:0.

40. minut: Valdez lööb värava, kuid fikseeritakse suluseis. Kordus näitab, et Valdezil suluseisu ei olnud. Ei olnud ka käega mängu, mille kahtlus alguses oli. Suluseisus oli küll Cardozo, kes palli ei mänginud. Kuna Cardozo siiski üritas peaga pallini küündida, võidi talle suluseis fikseerida.

Avapoolaeg on lõppenud 0:0.

Teine poolaeg:

Teine poolaeg on alanud.

Hispaania mäng ei suju.

55. minut: Hispaania toob platsile Fabregase.

57. minut: Paraguai penalti! Vea tegi Pique, kes hoidis ründajat käest kinni. Cardozo lööb kõvasti, aga Casillas püüab!

59. minut: Hispaania teenib penalti, sest Villa vastu tehakse viga! Alonso lööb sisse, kuid hispaanlased jooksevad liiga vara kasti ja löök läheb kordamisele. Uus löök - Villar tõrjub, kuid pillab palli! Pärast tõrjet hüppab väravavaht pallile jõudnud Fabregasele jalgadesse. Oleks pidanud olema uus penalti!

70. minutit mängitud ja seis 0:0.

83. minut: David Villa lööb 1:0 Hispaaniale! Pedro löök läks posti ja põrkas Villale, kes lõi postipõrkest värava!

Villa on turniiri suurim väravakütt viie tabamusega.

88. minut: Paraguail supervõimalus, kui Casillas pillab palli enda ette, kuid suudab siiski  Roque Cruzi löögi tõrjuda. Hispaanial kohe vasturünnakul oma võimalus, kuid skoor ei muutu.

Mäng on lõppenud. Hispaania kohtub poolfinaalis Saksamaaga.

----------------------

Eesti jalkafänn LAVis Hispaania-Paraguai mängu eel: "Mängueelne meeleolu Johannesburgis on kogu aeg kõrge. Millegipärast on nähtavalt palju Portugali lippe. Staadionil liikuvast rahvast on selgelt näha, et Paraguai fännide hulk jääb alla Hispaaniale. Argentina ja Saksa mängus oli sakslasi märksa rohkem tribüünidel."

Algkoosseisud:

Paraguai: Justo Villar, Dario Veron, Claudio Morel, Oscar Cardozo, Edgar Barreto, Jonathan Santana, Paulo Da Silva, Victor Caceres, Christian Riveros, Nelson Valdez, Antolin Alcaraz.

Hispaania: Iker Casillas, Sergio Ramos, Joan Capdevila, Carles Puyol, Gerard Pique, Sergio Busquets, Xabi Alonso, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, David Villa, Fernando Torres.

-----------------

Omavahel on mängitud kolm korda, millest kaks on lõppenud viigiga ja üks hispaanlaste võiduga. MMil mängiti viimati omavahel kaheksa aastat tagasi, kui alagrupiturniiril võitis Hispaania 3:1.

Hispaania on varem MMil poolfinaali jõudnud vaid korra (1950). Paraguai jaoks on tegemist läbi aegade esimese veerandfinaali pääsuga.

Kummalgi meeskonnal tänase mängu eel vigastuste ja distsiplinaarkaristustega probleeme pole. Ühe hoiatuskaardi kaugusel mängukeelust on Hispaanial Alonso ja Paraguail Enrique Vera, Cristián Riveros ja Roque Santa Cruz.