Esimesel päeval peetakse kaks kohtumist, mõlemad A-alagrupis.

Johannesburgi Soccer City staadionil (mahutab 85 000 pealtvaatajat) peetud MM-i avamängus tegid LAV ja Mehhiko 1:1 viigi. Kell 21.30 kohtuvad Kaplinnas Uruguay ja Prantsusmaa.

Jätkus trend, et MMi korraldajamaa koondis pole kunagi avamängu kaotanud. LAV asub maailma reitingus 83. ja Mehhiko 17. kohal.

-----------------------------------------------------------------

Avamängu eel pidas staadionil kõne FIFA president Joseph S. Blatter. Sooja 14 kraadi, väljakukohtunikuks usbekk Ravšan Irmatov.

Algkoosseisud:

Lõuna-Aafrika Vabariik: Itumeleng Khune, Siboniso Gaxa, Aaron Mokoena, Siphiwe Tshabalala, Katlego Mphela, Steven Pienaar, Teko Modise, Reneilwe Letsholonyane, Kagisho Dikgacoi, Lucas Thwala, Bongani Khumalo.

Peatreener: Carlos Alberto Perreira

Mehhiko: Oscar Perez, Francisco Rodriguez, Carlos Salcido, Rafael Marquez, Ricardo Osorio, Gerardo Torrado, Guillermo Franco, Carlos Vela, Paul Aguilar, Efrain Juarez, Giovani dos Santos.

Peatreener: Javier Aguirre

Mängu käik (LAV - Mehhiko 1:1):

2. minut - Mehhiko väga lähedal väravale. Õnnega pooleks jääb LAVi värav puutumata. Võimalus oli Giovani dos Santosel.

5. minut - Mehhiko surub kõvasti ja rünnakuid tuleb lausa laviinina.

15. minut - Mehhiko nurgalöök ja jällegi oli MMi avavärav õhus. Peaga pääses üsna vabalt löögile Guillermo Franco.

18. minut - turniiri esimese kollase kaardi võtab endale Mehhiko koondislane Efrain Juarez.

19. minut - Mehhiko pool-kiirrünnak, mille lõpetab löögiga 18 meetrilt dos Santos. Läheb meeter, poolteist väravast mööda.

27. minut - LAVi mängijad võtavad ka esimese kollase kaardi ära. Saajaks Kagisho Dikgacoi.

32. minut - Mehhikol taas hea väravavõimalus. Franco lähilöögi tõrjub LAVi puurilukk Itumeleng Khune.

37. minut - pall on LAVi meeskonna väravas, aga suluseis! Mehhiklased vehivad ja vaidlevad, aga telekordus näitab, et kohtunikelt õige otsus. Ohtlik olukord tekkis mehhiklaste kolmandast nurgalöögist.

42. minut - LAV teenib kaks nurgalööki järjest, aga midagi ohtlikku ei sündinud. Poolaja lõpus on korraldajariigi koondis kõvasti kosunud.

44. minut - Jälle kaks nurgalööki LAVi meeskonnale. Päris hea surve ja mehhiklased on hädas.

Kõlas poolaja lõpuvile, väravad esialgu löömata.

2. poolaeg

55. minut - LAV ette 1:0! Kohtumise skoori avab ilusa rünnaku järel Siphiwe Tshabalala! Värava lööja mängib klubijalgpalli LAVi meistriliigas, Kaizer Chiefs meeskonnas. Enne MMi esindanud koondis 48 kohtumises ja löönud 5 väravat. Kas LAV jätkab kodumeeskondade imelist seeriat MMi avakohtumistes?

55. minut - Mehhiko teeb kohe ka vahetuse, sisse Andres Guardado.

57. minut - Mehhiklastest saab kollase kaardi kapten Gerardo Torrado.

60. minut - Teisel poolajal esimene nurgalöök. Mehhiklased sellest aga midagi väga teravat välja ei võlu.

66. minut - väga lähedal oli 2:0. Üsna ootamatult sülle kukkunud võimalust ei suuda ära kasutada Teko Modise.

69. minut - Vahetusest tuuakse mängu mehhiklaste legendaarne ründaja, 37-aastane Cuauhtemoc Blanco. Mänginud Mehhiko eest 115 kohtumist ja löönud 38 väravat.

73. minut - Mehhiko teeb ära ka kolmanda vahetuse, sisse Javier Hernandez.

78. minut - Mehhikole teise poolaja kolmas nurgalöök.

79. minut - Seis 1:1. Mehhiklaste väravaarve avab nendel maailmameistrivõistlustel Barcelona mängija Rafael Marquez. Pääseb löögile värava esiselt, täiesti segamatult. Mehhiko koondises 91 mäng ja 11 värav.

90. minut - LAVil hiilgav võimalus kohtumisest ikkagi võit võtta. Rahvuskangelaseks tõusmise jätab kasutamata Katlego Mphela või siis Mehhiko koondise päästab väravapost, kuidas võtta!

Väljakukohtunik lisas kolm minutit. MMi avamäng lõppes võitlusliku 1:1 viigiga.