Hollandlased alustasid kohtumist hästi. Kui kolmandal minutil tabas Ibrahim Afellay löök posti, siis kolm minutit hiljem viis Robin van Persie kodumeeskonna juhtima.

Avapoolal lõid Guus Hiddinki hoolealused veel kaks väravat, kui täpsed olid Arjen Robben ja Klaas Jan HuntelaarTeisel 45-minutilisel perioodil sahistas Holland väravavõrku veel kolmel korral, väravate autoriteks Jeffrey Bruma, Robben ja Huntelaar.

Hollandi võitu jäi varjutama Manchester Unitedi (pool)kaitsja Daley Blindi avapoolajal saadud põlvevigastus.

68-aastane Hiddink, keda tabanuks kaotuse puhul vallandamine, säilitas seega oma ameti.

Hollandi seis pole vaatamata tänasele võidule sugugi roosiline, sest kuigi kodus on A-alagrupi autsaidereid Kasahstani ja Lätit võidetud, saadi võõrsil nii Tšehhilt kui Islandilt sugeda.

Teistes tänastes A-alagrupi kohtumistes alistas Tšehhi liidrite duellis Islandi 2:1 ja Türgi 3:1 Kasahstani.

Holland - Läti 6:0 (3:0)
6' Robin van Persie
35', 82' Arjen Robben
42', 89' Klaas Jan Huntelaar