VIDEO | Gibraltar tegi jalgpalliajalugu, Läti ei suutnud taas mudaliigas võita

 (13)
Üliemotsionaalsed kaadrid!
VIDEO | Gibraltar tegi jalgpalliajalugu, Läti ei suutnud taas mudaliigas võita
Henrikh Mkhitarjan Gibraltari vastuFoto: Asatur Yesayants, Sputnik/Scanpix

Täna jätkuvad üle Euroopa jalgpalli Rahvuste liiga kohtumised. Laupäeva esimestes kohtumistes sündisid olulisemad sündmused kõige nõrgemas ehk D-liigas.

Oma jalgpalliajaloo esimese võidu ametlikus mängus sai kirja pisike Gibraltar, kes suutis võõrsil Armeeniat 1:0 võiduga üllatada. Armeenlaste eest mängis sealjuures ka nende superstaar Henrikh Mkhitarjan. Võiduvärava lõi 50. minutil penaltist Joseph Chipolina.

Tegu oli Gibraltari ajaloos üldse kolmanda võiduga - varem on suudetud kodus alistada Läti ja Malta, aga need olid sõpruskohtumised.

Vaata hetki lõpuvile järel!

Madalseisus jätkab ka Läti koondis, kes ei suutnud taas võidupunkte kirja saada. Pärast seda, kui alustati Andorra vastu tehtud viigiga ning kaotati Gruusiale, tehti täna kodus 1:1 viik Kasahstaniga.

Viimasest 11 kohtumisest on Läti suutnud võita vaid üheainsa - suvisel Balti turniiril Eesti vastu. Sealjuures ei ole nende vastased sel perioodil sugugi tugevate killast olnud - Saudi Araabia, Kosovo, Lõuna-Korea, Fääri saared, Gibraltar, Leedu, Aserbaidžaan, Andorra, Gruusia ja nüüd Kasahstan.

Seotud lood:

Kõik tänased Rahvuste liiga kohtumised:

A-liiga

kell 21.45 - Holland - Saksamaa

B-liiga

Slovakkia - Tšehhi 1:2

kell 21.45 - Iirimaa - Taani

C-liiga

Norra - Sloveenia 1:0

kell 21.45 - Bulgaaria - Küpros

D-liiga

Armeenia - Gibraltar 0:1

Gruusia - Andorra 3:0

Läti - Kasahstan 1:1

kell 21.45 - Makedoonia - Liechtenstein

Futboliit (talgpall)