Brasiilia pääses juhtima kohtumise 19. minutil, kui Liverpooli mängumehe Roberto Firmino söödu realiseeris Manchester City ründaja Gabriel Jesus. Brasiillaste 1:0 juhtimisel ka poolaeg lõppes.

Teise poolaja keskel duubeldas sama duo Brasiilia eduseisu. Sedapuhku oli väravalööjaks Firmino ning resultatiivse söödu jagas talle Jesus. Argentina oli küll üritavamaks pooleks, kui tegid 14 pealelööki brasiilaste 4 vastu, aga argentiinlased väravat lüüa ei suutnud ja Brasiilia sai lõpuks 2:0 võidu. 57. minutil oli väravale lähedal ka Lionel Messi, kuid ründetäht tabas posti.

Brasiilia jõudis Copa America finaali koondise ajaloos 20. korda. Ta on triumfeerinud Copa Americal kaheksa korda ning 11-l juhul on pidanud finaalis leppima kaotusega. Brasiilia vastane finaalis selgub Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva, kui omavahel lähevad vastamisi Tšiili ja Peruu.