Mõlemad meeskonnad olid avavoorus võidukad - Argentina alistas 1:0 Nigeeria ja Lõuna-Korea väga veenva mänguga 2:0 Kreeka.

Algkoosseisud:

Argentina: Sergio Romero, Jonas Gutierrez, Martin Demichelis, Walter Samuel, Gabriel Heinze, Angel Di Maria, Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Carlos Tevez, Lionel Messi, Gonzalo Higuain.

Lõuna-Korea: Jung Sung-Ryong, Lee Young-Pyo, Lee Jung-Soo, Cho Yong-Hyung, Oh Beom-Seok, Park Ji-Sung, Kim Jung-Woo, Ki Sung-Yueng, Lee Chung-Yong, Park Chu-Young, Yeom Ki-Hun.

Väljakukohtunik on belglane Frank de Bleeckere, sooja on vaid seitse kraadi.

Esimene poolaeg:

2. minut: Argentinal esimene nurgalöök, aga ohtu korealastele see ei too.

Esimese kaheksa minutiga on pallivaldamisprotsent Argentina 71 - Lõuna-Korea 29. No comments. Aga suurt tulu sellest (veel) pole.

10. minut: esimene kollane - Yeom Ki-Hun.

16. minut: Argentina karistuslöök vasakult äärelt, Messi annab ja ... pall põrkab omast mehest Lõuna-Korea väravasse! Õnnetu mees on Chu-Young.

18. minut: ohtlik pealelöök Ki'lt, aga natuke üle.

23. minut: sunnitud vahetus Argentinal, sest Samuel tõmbas jala ära. Sisse Nicolas Burdisso.

28. minut: Argentina karistuslöök 25-lt meetrilt, tevez paneb hirmsa paugu, pall lendab mõne sentimeetri üle lati.

33. minut: kaunis kombinatsioon Argentinalt, mis päädib väravaga. Maxi Rodriguez riputab palli 16-kasti, Burdisso suunab peaga edasi ja Higuan lükkab mänguvahendi omakorda peaga korealaste võrku - 2:0.

40. minut: Korea väravavaht lükkab tsenderduse di Maria jalale, kes lööb kasti äärelt ristnurga poole, Jung tõrjub kaunilt.

Argentina domineerib korralikult.

44. minut: supermees Messi saab esimese võimaluse - mängib kahest mehest mööda, kuid lööb napilt mööda.

46. minut: Lõuna-Korea lööb värava! Nagu välk selgest taevast. Chungyong röövib palli lohakalt mänginud Demicheliselt ja lööb Romerost mööda - 2:1.

Siit tuleb veel mängu küll ja küll!

Teine poolaeg:

Argentina jätkab ründamist ja korealased on ainult kaitses.

52. minut: värvikas söötudekarussell, mis lõpeb Higuaini lähilöögiga, Jung suudab tõrjuda.

54. minut: Tevez virutab 16-kasti joonelt, Jung tõrjub sellegi.

56. minut: Mascherano saab kollase, Korea karistuslöögi. Chungyong lööb, pall müürist nurgalöögiks.

58. minut: Koreal oli supervõimalus viigistada! Aga Ki Hon lööb küljevõrku.

Seejärel mäng pisut rahuneb, aga üritavam pool on endiselt Argentina.

74. minut: Heinze mängib käega ja saab kollase.

75. minut: Tevez välja, saab Maradonalt kõva kallistuse, Aguero sisse.

76. minut: Argentina teeb 3:1!! Messi möllab vastase kastis, tema esimese löögi tõrjub Jung jalaga, uuesti saab Messi lüüa - posti, sealt põrkab pall ihuüksi meetri kaugusel värava ees seisnud Higuainile, kellele see vist elu lihtsam värav. Telekordusest võib tegelikult näha, et Higuain oli tibake suluseisus ...

80. minut: Argentina hirmkiire vasturünnak ja peaga saab värava eest koksata Higuain, kes teeb selle MM-i esimese "kübaratriki".

82. minut: kangelane Higuain saab puhkama, sisse Mario Bolatti.

Lisaminutil oli väike võimalus veel Aguerol, kuid terava nurga alt tehtud löök läks meetrijagu mööda.

Võib öelda, et selle MM-i kõige emotsioonaalsem ja vast ka parim kohtumine. Argentina on suure tõenäosusega kaheksandikfinaalis.