Argentina läbis alagrupiturniiri täiseduga, võites täna Demichelise ja Palermo väravatest Kreekat 2:0. Lõuna-Korea viigistas teises mängus Nigeeriaga 2:2 ja pääses teisena edasi.

Argentina mängib kaheksandikfinaalis Mehhikoga, Lõuna-Korea A-alagrupi võitnud Uruguayga.

-------------------

B-grupi tabeliseis:

1. Argentina 9 punkti (väravate vahe 7:1)

2. Lõuna-Korea 4 punkti (5:6)

3. Kreeka 3 punkti (2:5)

4. Nigeeria 1 punkti (3:5)

-----------------

Algkoosseisud:

NIGEERIA - LÕUNA-KOREA

Nigeeria: 1-Vincent Enyeama; 17-Chidi Odiah, 6-Danny Shittu, 2-Joseph Yobo, 5-Rabiu Afolabi, 12-Kalu Uche, 20-Dickson Etuhu, 13-Yusuf Ayila, 8-Yakubu Aiyegbeni, 19-Chinedu Obasi, 4-Nwankwo Kanu.

Lõuna-Korea: 18-Jung Sung-ryong; 22-Cha Du-ri, 12-Lee Young-pyo, 4-Cho Yong-hyung, 14-Lee Jung-soo, 8-Kim Jung-woo, 16-Ki Sung-yong, 7-Park Ji-sung, 17-Lee Chung-yong, 10-Park Chu-young, 19-Yeom Ki-hun.

ARGENTINA - KREEKA:

Argentina: 22-Sergio Romero; 2-Martin Demichelis, 3-Clemente Rodriguez, 4-Nicolas Burdisso, 5-Mario Bolatti, 8-Juan Sebastian Veron, 20-Maxi Rodriguez, 15-Nicolas Otamendi, 10-Lionel Messi, 16-Sergio Aguero, 19-Diego Milito.

Kreeka: 12-Alexandros Tzorvas; 11-Loukas Vyntra, 5-Vangelis Moras, 16-Sotiris Kyrgiakos, 15-Vassilis Torosidis, 6-Alexandros Tziolis, 8-Avraam Papadopoulos, 19-Socratis Papastathopoulos 7-Giorgos Samaras, 10-Giorgos Karagounis, 21-Kostas Katsouranis.

---------------------------

Mängude käik:

Nigeeria - Lõuna-Korea 2: 2 (VIDEO), Argentina - Kreeka 2:0 (VIDEO)

Kohtumised on alanud. Diego Maradona on teinud Lionel Messist esmakordselt Argentina kapteni.

8. minut: KOR-NIG: Korealased on alustanud ründavalt ja teinud juba kaks pealeläööki. Seis aga ikkagi 0:0.

10. minut: ARG-GRE Esimese kümne minutiga pole tehtud ühtegi pealelööki.

12. minut: KOR-NIG: Nigeeria lööb 1:0! Uche jäeti karistusalas valveta ja nigeerlane suunas palli Lõuna-Korea väravasse.

Nigeeria värav on hea uudis Kreekale, kes pääseks hetkel ka viigiga edasi.

19. minut: ARG-GRE Veroni võimas kauglöök, Kreeka väravavaht lükkab palli üle värava.

25. minut: ARG-GRE Argentina pallivaldamise protsent on koguni 70. Väga teravaid väravavõimalusi pole siiski olnud.

Argentina jahib täna oma kaheksandat järjestikust võitu - kes ütles, et Maradona on vilets treener?

28. minut: KOR-NIG: Seis ikka 1:0 nigeerlastele.

Nigeeria on varem MMil neli korda 1:0 eduseisust kaotanud -  Argentinale (1994), Itaaliale (1994), Rootsile (2002) ja Kreekale (2010).

32. minut: ARG-GRE Veron põrutab karistuslöögi müüri.

37. minut: KOR-NIG: Lõuna-Korea viigistas 1:1-le. Värav läheb Jung-Soo arvele, kes suunas väravasse Sung-Yongi antud karistuslöögi.

Hetkeseisuga saaks Argentina kõrval edasi Lõuna-Korea..

44. minut: ARG-GRE Messi põrutab karistusala paremast servast peale ja Kreeka väravavaht tõrjub palli üle värava.

Avapoolajad on lõppenud: ARG-GRE 0:0, KOR-NIG 1:1. Hetkeseisuga edasi Argentina ja Lõuna-Korea.

-----------------------

Algab teine poolaeg.

Vahetus: KOR-NIG: ECHIEJILE (Nigeeria) vahetab välja YOBO.

Vahetus: ARG-GRE: SPYROPOULOS (Kreeka) asendab KARAGOUNIST.

47. minut: ARG-GRE Kreeka võimalus. Argentina kaitse eksimus laseb Samarase lähedalt löögile. Napilt mööda!

49. minut: KOR-NIG: Lõuna-Korea lööb 2:1! Värava lööb karistuslöögist Chu-Young.

Kreeka vajab nüüd kahte väravat Argentina vastu!

55. minut: ARG-GRE Clemente Rodriguezi pealelöök vuhiseb mööda. Pealelöögid 10:3 Argentina kasuks.

57. minut: KOR-NIG: Vanameister Kanu (Nigeeria) lahkub, teda asendab Obafemi Martins.

Vahest peaks Maradona end platsile vahetama. Suudaks Argentina lõpuks ka värava lüüa?

66. minut: KOR-NIG: Yakubu lööb mõne meetri pealt tühjast väravast mööda. Ta sai värava ette söödu ja väravavaht selleni ei küündinud...

69. minut: Nigeeria viigistab Yakubu penaltist 2:2-le. Kim Nam tegi vea Obasi vastu.

Kreeka vajab nüüd Argentina vastu ühte võiduväravat, et edasi pääseda.

77. minut: ARG-GRE DEMICHELIS lööb 1:0 Argentinale! Müncheni Bayerni kaitsja jaoks oli see teine koondise värav 28 mängu jooksul.

Kreeka lootused hakkavad kustuma, sest nemad vajavad edasipääsuks võitu.

88. minut: ARG-GRE Vahetusmees Palermo lööb 2:0 Argentinale!

90. minut: Kreeka saab esimese löögi värava raamidesse.

Mängud on lõppenud: ARG-GRE 2:0, KOR-NIG 2:2. Edasi pääsesid Argentina ja Lõuna-Korea.

Seni punktita Nigeeria peab edasipääsulootuse säilitamiseks võitma võimalikult suurelt, kolme punktiga Lõuna-Korea peab samuti võidule mängima - samas võib neid edasi viia ka viik.

Kreeka, kel samuti kolm punkti, peab mängima võidule, kuid ka neid võib rahuldada viik (juhul kui korealased kaotavad Nigeeriale). Endale 99-protsendiliselt edasipääsu kindlustanud Argentina on teinud tänaseks kohtumiseks koguni seitse vahetust.

Argentina jaoks on kõige mustem stseenaarium, kui kaotatakse Kreekale ja Lõuna-Korea võidab suurelt Nigeeria, siis võidakse 1/8-finaali ukse taha jääda ...

B-grupi võitja kohtub 1/8-finaalis Mehhikoga, teisena edasi pääseja mängib Uruguayga.