Venemaa propagandakanal võttis enda palgale Jose Mourinho ja Peter Schmeicheli

 (1)
Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho.
Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho.Foto: ANDREW YATES, Reuters/Scanpix

Venemaa telekanal Russia Today lõi suviseks jalgpalli MM-finaalturniiriks käed Manchester Unitedi peatreeneri Jose Mourinho ja klubi legendaarse väravavahi Peter Schmeicheliga. Mõlemad hakkavad suvise MM-i ajal kanali eetris jagama oma ekspertarvamusi.

Kremlist tulevate rahavoogude abil tegutsev ja Inglismaal Westminsteris baseeruv telekanal on saanud rahvusvahelises meedias palju kriitikat ning kanalit peetakse üldjuhul propagandakanaliks, kus edestatakse Venemaad ja Venemaa valitsust soosivaid uudiseid, kirjutab Daily Mail.

Suvise jalgpalli MM-finaalturniiri ajal üritatakse oma vaatajanumbreid nüüd tõsta tänu tuntud jalgpallitegelastele.

“Mul on väga hea meel liituda Russia Today tiimiga. Ma ootan juba suvist MM-i, et saaksin jagada oma arvamusi mängude kohta,“ sõnas Mourinho allkirjastatud lepingu kohta.

“Jätkame MM-iks oma unelmate meeskonna koostamist. Nüüd on meil peatreener olemas,“ lisas sellele Russia Today tegevjuht Margarita Simonjan.

Jalgpalli MM-finaalturniiriga tehakse Venemaal algust 14. juunil. Turniir lõppes 15. juulil. Nii turniiri avamäng kui ka finaal peetakse Moskvas Lužniki staadionil.

Futboliit (talgpall)