Inglased olid 71. minutil Kyle Walkeri eemaldamise järel jäänud vähemusse, kuid suutsid lõpuminutil penalti teenida, kui Sverrir Ingason mängis Sterlingi pealelöögi ajal käega. Ingason sai selles olukorras teise kollase kaardi ja pidi samuti platsilt lahkuma.

Viimasel üleminutil andis kohtunik 11 meetri karistuslöögi ka Islandile, kui Joe Gomez tegi Albert Gudmundssoni vastu kohmaka vea. Birkir Bjarnason lõi aga penalti üle värava ega suutnud kodumeeskonnale viigipunkti päästa.

Teises sama alagrupi mängus võitis Belgia meeskond võõrsil Jason Denayeri ja Dries Mertensi väravatest Taanit 2:0.

3. alagrupis alustasid võidukalt maailmameister Prantsusmaa ja Portugal. Prantslased võitsid Kylian Mbappe väravast Solnas Rootsit 1:0, Cristiano Ronaldota mänginud Portugal oli koduväljakul parem Horvaatiast 4:1. Võitjate poolel jõudsid sihile Joao Cancelo, Diogo Jota, Joao Felix ja Andre Silva, viimase MMi hõbedameeskonna Horvaatia eest lõi 90. minutil auvärava Bruno Petkovic.