Vägistamise eest üheksaks aastaks vangi mõistetud Brasiilia jalgpalliäss sõlmib hoopis uue lepingu


Robinho Brasiilia koondise särgis.
Robinho Brasiilia koondise särgis.Foto: Chris Young, AP/Scanpix

Endine Madridi Reali ja Manchester City tähtründaja Robinho mõisteti hiljuti Itaalias üheksaks aastaks vangi. Brasiilia koondises 100 kohtumist pidanud 33-aastane ründaja mõisteti süüdi albaanlanna vägistamises ühes Milano ööklubis 2013. aasta jaanauris.

Nüüd tuli aga avalikkuse ette uudis, et Robinho nõustus liituma Türgi jalgpalliklubi Sivassporiga. Robinho mõisteti mullu novembris süüdi grupivägistamises osalemises, kuid seejärel on ta esitanud apellatsiooni. Viimase arutlemine võib aega võtta aga aastaid, kirjutab Sportsmail.

Robinho väitel ei olnud tema antud grupivägistamises osaline. Kui apellatsiooni alles arutatakse, siis seni võib Robinho jätkata seaduse järgi jalgpalli mängimist. Praeguses olukorras ei saa Itaalia nõuda ka Türgilt Robinho väljaandmist. Seetõttu saab brasiillane julgelt Türki mängima minna.

Türgi kõrgliigas mängiv Sivasspor andiski nüüd teada, et nad on jõudnud Robinhoga kokkuleppele ning peagi allkirjastatakse ka leping.

Robinho on lisaks Madridi Realile ja Manchester Cityle esindanud veel Santost, AC Milani, Guangzhou Evergrande'i ja Atletico Mineirot.

Futboliit (talgpall)