Need meeskonnad omavahel veel kohtunud pole.

Uus-Meremaa: Mark Paston, Tony Lochhead, Winston Reid, Ivan Vicelich, Ryan Nelsen, Simon Elliott, Shane Smeltz, Chris Killen, Leo Bertos, Rory Fallon, Tommy Smith.

Slovakkia: Jan Mucha, Martin Skrtel, Marek Cech, Radoslav Zabavnik, Zdenko Štrba, Vladimir Weiss, Stanislav Sestak, Robert Vittek, Jan Durica, Marek Hamsik, Erik Jendrišek.

Mängu väljakukohtunik Jerome Damon (LAV). Soojakraade on vaid kuus!

Esimene poolaeg:

Paar minutit luurati, siis läks natuke tõsisemaks.

4. minut: Killen saab mõnelt meetrilt peaga löögile, Muchale kätte.

5. minut: Hamsik lööb teises platsi otsas, Paston püüab.

Väike initsiatiiv on kauge saareriigi vutimeestel. Kuidagi isukamalt mängivad.

Uusmeremaalased saavad paaril korral koguni vastase trahvikastis söötu lükata, aga tulutult.

22. minut: Hamsik saab 16-kastist löögile, aga kõvasti mööda.

28. minut: parim moment Slovakkial, Weiss mängib Šestakile trahvikasti, aga viimane lööb meetrijagu mööda.

30. minut: slovakkide nurgalöögi järel arvestab valesti Paston, aga Šestaki peast lendab pall posti kõrvalt üle otsajoone.

33. minut: Slovakkia surve kasvab. Paston eksib väljalöögil ja Vittek tuleb mööda otsajoont, aga kaitsjad jõuavad jaole ja söödust ei saa asja.

39. minut: Paston ebakindel, seekord laseb pallil oma nina ees lennata, õnneks löövad kaitsjad selle enne ära, kui slovakid.

42. minut: mängu esimese kollase saab Lochhead.

43. minut: Hamsik põrutab lati alla, kuid liiga keskele ja Paston lükkab nurgalöögiks.

Avapoolaeg lõpeb 0:0.

Teine poolaeg:

50. minut: Šestak annab paremalt äärelt keskele ja Vittek toksab peaga segamatult mänguvahendi võrku - 1:0 Slovakkiale! Samas telekordusest võis aimata, et mees oli ülinapilt suluseisus, aga ega väravat enam ära ei võeta.

55. minut: kollase kaardi saab slovakk Štrba.

Seejärel läheb mängutempo pisut alla ja tundub, et Uus-Meremaa hakkab natuke väsima.

69. minut: Slovakkial suurepärane kiirrünnak, mindi neljakesi kolme vastu, ent Vittek viivitab löögiga ja kaitsja lööb palli minema.

72. minut: kohtumise esimene vahetus - Killen välja, Chris Wood väljakule.

78. minut: veel üks vangerdus Uus-Meremaal, Vicelich puhkama, Jeremy Christie platsile.Noormees on vaid 18-aastane.

Suhteliselt rahunenud on see Rustenburg rulluv MM-kohtumine.

81. minut: Sestak välja, Holosko väljakule. Slovakkial siis.

88. minut: väga hea võimalus Uus-Meremaal, aga Smeltz lööb peaga 11-lt meetrilt päris kõvasti mööda! Mees haarab kätega peast, slovaki kaitsjad õiendavad üksteisega.

93. minut: ja viik tuli! Smetltz andis pöördelt palli värava ette, kust paremkaitsja Winston Reid selle peaga posti kaudu väravasse suunas. Kõva töövõit Uus-Meremaa mängijatelt!

Seega lõppesid mõlemad F-alagrupi avavooru kohtumised tulemusega 1:1.