Uskumatu! Saksamaa neljanda liiga klubi müüs virtuaalsele kohtumisele üle 120 000 pileti

 (6)
Uskumatu! Saksamaa neljanda liiga klubi müüs virtuaalsele kohtumisele üle 120 000 pileti
Leipzigi Lokomotivi mängijad tänavu veebruaris.BEAUTIFUL SPORTS/Jan Kaefer via www.imago-images.de

Koroonaviiruse pandeemiast tingitud majanduskriis on sundinud spordiklubisid mõtlema välja uusi viise, kuidas ajal, mil mänge ei toimu, raha teenida. Saksamaa neljanda liiga klubi Leipzigi Lokomotiv otsustas hakata müüma pileteid virtuaalsele matšile ning praeguseks hetkeks on sellele pileteid ostetud juba üle 120 000.

Leipzig otsustas "8. mail toimuvale virtuaalsele kohtumisele nähtamatu vastase vastu" pileteid müüma hakata 19. märtsil. Ühe pileti hinnaks määrati üks euro. Eesmärgiks seati 120 000 piletit, mis tähistab klubi ajaloo rekordit. Lokomotivi teatel vaatas nende 1987. aasta UEFA karikavõitjate karika poolfinaalkohtumise kodumängu Bourdeaux' vastu just 120 000 pealtvaatajat.

Saksamaa klubi jõudis toona finaali välja, kus jäädi aga 0:1 alla Amsterdami Ajaxile. Klubi praegune kodustaadion mahutab reaalselt 15 600 inimest.

Möödunud laupäeval saigi klubi eesmärk täidetud ning praeguseks on müüdud 120 341 piletit. "Kui me kampaaniaga alustasime, ei uskunud keegi, et võiksime nii kiiresti tähiseni jõuda," rääkis klubi president Thomas Löwe pressiteate vahendusel. "Tahan klubi nimel tänada kõiki toetajaid üle maailma, kes on aidanud meid sel raskel ajal. Raha kasutatakse ära selleks, et hoida klubi elus. Meil on üle 300 noormängija ning töötajatele tuleb palka maksta."

Seotud lood:

Mis aga 8. mail ikkagi toimub? "Me teeme staadionilt otseülekande, väljakul lülitatakse prožektorid sisse ja kommentaatorid hakkavad toimuvat kommenteerima," rääkis klubi esindaja BBC-le. "Midagi rohkemat ma hetkel avaldada ei saa."

Praegu neljandas liigas palliv Leipzigi Lokomotiv on suure ajalooga klubi. 1903. aastal krooniti nad Saksamaa jalgpalli ajaloo esimeseks meistriks. Kokku on klubi tulnud riigi meistriks veel kahel korral (1906 ja 1913). Tõsi, toona mängiti VfB Leipzigi nime all.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)