Uruguay jalgpalliliit koondas 400 töötajat, sealhulgas koondise legendaarse peatreeneri


6RS24MAR11R01.JPG
Oscar Tabarez 2011. aastal Tallinnas.Foto: Rene Suurkaev

Uruguay jalgpalliliit koondas koroonaviiruse pandeemiast tingitud majandusraskuste tõttu pea kõik oma töötajad, sealhulgas 73-aastase koondise peatreeneri Oscar Tabarezi.

Alaliidul polnud enam oma 400 töötajale palka maksta ning selleks, et nad kasvõi riigilt töötu abiraha saaksid taotleda, tuli nad koondada.

Tabarez oli Uruguay koondist juhendanud alates 2006. aastast, vedanud meeskonna MM-i poolfinaali ja Copa America tiitlini. 2011. aastal külastas ta sõprusmängu raames ka Eestit.

Uruguay jalgpall, nagu ka kõik teised riigi avalikud üritused, pandi teadmata ajaks pausile 13. märtsil. Riigis on tänaseks kinnitatud 400 koroonaviirusesse nakatunut ja 5 viiruse tagajärjel surnut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)