Mõlemal meeskonnal on seni üks punkt, Itaalial viigist Paraguay ja Uus-Meremaal mängust Slovakkia vastu.

Itaalia ja Uus-Meremaa on seni kohtunud ühe korra - 2009. aastal võitsid itaallased 4:3.

Algkoosseisud:

Itaalia: Federico Marchetti, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito, Simone Pepe, Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo, Claudio Marchisio, Vincenzo Iaquinta, Alberto Gilardino.

Uus-Meremaa: Mark Paston, Winston Reid, Ryan Nelsen, Tommy Smith, Leo Bertos, Ivan Vicelich, Simon Elliott, Tony Lochhead, Rory Fallon, Shane Smeltz, Chris Killen.

Cannavaro teeb täna kaasa oma 17. MM-mängus, jõudes sellega järele legendaarsele väravavahile Dino Zoffile.

Soojakraade on Aafrika talve kohta muhedad 20 kraadi, väljakukohtunik on Carlos Batres (Guatemala).

Esimene poolaeg:

Avaminutid kulgesid võrdselt, kuni 7. minutil lõhkes pomm, sest Uus-Meremaa läks juhtima!

Karistuslöögist kukkus pall vastu Cannavarot ja sealt jõudis seda Shane Smeltz varbaga lükata ja pall oligi itaallaste võrgus!

Kaks minutit hiljem oli praktiliselt sama situatsioon Uus-Meremaa värav all, kuid Paston tõrjub.

Itaallased loomulikult suruvad, Uus-Meremaa kaitseb kuidagi kergelt ja eriliselt pingutamata.

17. minut: kaitsja Chiellini saab värava lähedalt lüüa, aga täitsa mööda.

24. minut: Zambrotta uhab 25-lt meetrilt, napilt üle ristnurga.

27. minut: Montolivo lööb kaugelt - posti! Paston jälgib kangestunult.

29. minut: Itaalia jõuab viigini, see oli tulemas. Iaquinta lööb penalti paremale, Paston hüppab teisele poole.

Penalti teenis välja De Rossi, kelle tõmbas pikali Smith.

45. minut: De Rossi virutab kaugelt, Paston suudab tõrjuda.

Poolaeg 1:1.

Teine poolaeg:

Lippi vahetab ründajat - kahvatu olnud Gilardino välja, Antonio di Natale sisse. Samuti tuleb mängima Mauro Camoranesi, Pepe välja.

Ja üsna loomulikult Itaalia muudkui surub, pole ju võimalik, et nad lepivad viigiga Uus-Meremaa vastu.

61. minut: Fallon välja, Chris Wood siss.

62. minut: viimane vahetus Itaalial - Marchisio välja, Giampaolo Pazzini platsile.

63. minut: üliohtlik pealelöök Vicelichilt, mis vihiseb ristnurga kõrvalt mööda.

70. minut: Paston hoiab oma meeskonda elus - seekord tõrjub efektselt Montolivo löögi.

Itaalia surve on päris meeletu, kauge saareriigi jalgpallurid ei saa üle poole platsigi. Aga seni veel kestavad. Itaallased käivad nagu kassid ümber palava pudru.

83. minut: sensatsioon polnud kaugel - Wood keeras end osavalt Cannavarost mööda ja lajatas trahvikasti joonelt - pool meetrit posti kõrvalt mööda.

88. minut: Camoranesi otsustab uhada rohkem kui 30-lt meetrilt, Pastonilt järjekordne tõrje.

90. minut: Zambrottal ei jäänud palju puudu, aga Nelsen suutis jala ette panna. Selleks kaptenid ongi. Muidu oleks võrk sahisenud.

Viimastel minutitel itaallased enam ei saanudki korralikult survet peale ja üllatustulemus oligi sündinud 1:1!

Igal juhul õnnitlused Uus-Meremaale hingestatud mängu eest.