Üllas tegu! Cristiano Ronaldo ostis kahele Portugali haiglale elutähtsat varustust

 (9)
Üllas tegu! Cristiano Ronaldo ostis kahele Portugali haiglale elutähtsat varustust
Cristiano RonaldoFoto: REUTERS/SCANPIX

Cristiano Ronaldo ja tema agent Jorge Mendes annetasid Portugali haiglatele koroonaviiruse patsientide ravimiseks elutähtsat varustust.

Lissaboni Santa Maria haigla teatas, et mehed varustasid kaks palatit 10 voodi, ventilaatorite, südamemonitoride, infosioonipunpade ja süstaldega.

Portos asuvasse Santo Antonio haiglasse annetasid nad 15 intensiivravivoodit, ventilaatoreid, monitore ja muud varustus. Tänutäheks nimetab Porto haigla kolm palatit Ronaldo ja Mendesi auks.

Kuigi Portugalis on vaid 2362 koroonaviiruse juhtumit ja 29 viirusesse surnut ehk vähem kui Itaalias ja Hispaanias, on riigi tervishoiusüsteem juba suure pinge all.

Portugali peaminister Antonio Costa ütles esmaspäeval teleintervjuus, et riiklikes haiglates on 1142 ventilaatorit ja erahaiglates veel 250. Kriisiga toime tulemiseks ostis Hiinast veel 500 ventilaatorit ja neli miljonit maski.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)