Ukraina jalgpallilegend võrdles koroonaviiruse pandeemiat Tšernobõli katastroofiga

 (6)
Ukraina jalgpallilegend võrdles koroonaviiruse pandeemiat Tšernobõli katastroofiga
Andrei ŠevtšenkoNikola Krstic via www.imago-images.de

Ukraina jalgpallilegend Andrei Ševtšenko sõnas, et koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukord meenutab talle lapsepõlves Ukrainas toimunut Tšernobõli tuumakatastroofi ajal.

43-aastane endine AC Milani ja Londoni Chelsea ründetäht pidi 1986. aastal toimunud Tšernobõli tuumaelektrijaama katastroofi tõttu toona Kiievist koos perega välja kolima. Ševtšenko oli siis 9-aastane.

Praegu elab ukrainlane Inglismaal, Londoni lähistel. "Olen juba peaaegu 10 päeva kodus kinni olnud. Elame raskel ajal lootusega, et asjad lähevad paremaks."

"Ainus lahendus on austada valitsuse poolt määratud reegleid, püsida kodus ja lasta arstidel oma tööd teha," jätkas praegune Ukraina koondise peatreener. "Kõik arstid, õed ja vabatahtlikud teevad suurepärast tööd. Tänan neid kõige eest, mis nad meie heaks teinud on. Te olete tõelised tänapäeva kangelased."

"Ma kogesin midagi väga sarnast, kui olin 9-aastane ning Tšernobõli tuumakatastroof juhtus. See oli väga raske aeg ning ainus lahendus oli valitsuse otsustesse uskuda. Me ei tohi teha lolle asju, eriti majast lahkuda."

Ševtšenko sõnul ei tohi inimesed mõelda ainult enda peale. "Me ei tea, kas oleme viirusekandjad või mitte. Paljud sümptomiteta inimesed võivad koroonaviirust teistele edasi kanda."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)