UEFA plaanib Euroopa meistrivõistlused aasta võrra edasi lükata


jalgpallid
jalgpallidFoto: Kretel Kuusk

Euroopa Jalgpalliliit (UEFA) tahab tänavuse Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri koroonaviiruse ohu tõttu edasi lükata 2021. aastasse.

Esimesena avaldas sellise informatsiooni Prantsuse mainekas spordileht L'Equipe, kus kirjutati, et UEFA teeb 55-le liikmesriigile vastava ettepaneku järgmisel teisipäeval korraldataval videokonverentsil.

Ühtlasi on UEFA-l plaanis peatada nii tänavune Meistrite liiga kui Euroopa liiga hooaeg.

Täna pärastlõunal tuli selle kohta ametlik teade ka Euroopa Jalgpalliliidult. "UEFA teeb erakorralise videokonverentsi 55 liikmesriigi esindajaga, et arutada, mis teha koroonaviiruse ohu tõttu Meistrite liiga ja Euroopa liigaga ning kas lükata suvine jalgpalli EM aasta võrra edasi," seisab UEFA pressiteates.

Kuna järgmisel suvel peetakse ka FIFA jalgpalliklubide MM, tuleb UEFA-l EMi edasilükkamine kooskõlastada ka rahvusvahelise jalgpalliliiduga (FIFA).

Tänavune meeste jalgpalli EM peaks toimuma 12. juunist kuni 12. juulini. Korraldajariike on seekord lausa 12.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)