Tiitlikaitsja Saksamaa alistas Bolognas toimunud väravaterohkes mängus Rumeenia 4:2. Hilisõhtuses poolfinaalis Reggio Emilias oli Hispaania 4:1 parem Prantsusmaast.

21. minutil avas mänguskoori Rumeenia kaitsjatest mööda põiganud ja trahvikasti äärelt palli võrku saatnud Nadiem Amiri. Viis minutit hiljem viigistas mänguskoori George Puscas, kelle 44. minuti väravast mindi vaheajale Rumeenia 2:1 juhtimisel. 51. minutil realiseeris Gian-Luca Waldschmidt sakslaste penalti ning kuni 90. minutini näis mäng tüürivat lisaaja poole. Siis aga jõudis Waldschmidt Amiri karistuslöögi järel karistusalas uuesti sihile, viies Saksamaa postipõrkest väravasse maandunud löögiga 3:2 ette.

Teisel üleminutil jättis Alexandru Pascanu punane kaart rumeenlased platsile kümnekesi ning neljandal üleminutil vormistas Amiri karistuslöögist lõppskoori.

Waldschmidti näol on tegemist turniiri parima väravakütiga (7 tabamus), teisel kohal on 4 väravaga Puscas.

Hispaania - Prantsusmaa

Jean-Philippe Mateta 16. minuti penalti viis prantslased juhtima. Viigi lõi 28. minutil majja Marc Roca. Avapoolaja viiendal üleminutil realiseeris hispaanlaste 11 meetri karistuslöögi Mikel Oyarzabal ning kaks minutit pärast vaheaega sai jala valgeks Dani Olmo. 67. minutil tsementeeris hispaanlaste võitu Borja Mayoral.

U21 EM-i finaal peetakse pühapäeval kell 21.45 Udines. Kaks aastat tagasi alistas Saksamaa Hispaania 1:0.