Tippjalgpallur koroonaviiruse sümptomitest: oleksin duši alla minnes peaaegu minestanud, valu oli tohutu

 (15)
Tippjalgpallur koroonaviiruse sümptomitest: oleksin duši alla minnes peaaegu minestanud, valu oli tohutu
Jonathas de Jesus.Foto: Imago Sport/Scanpix

Brasiilia jalgpallur Jonathas de Jesus kirjeldas oma võitlust koroonaviiruse tekitatud sümptomitega.

31-aastane ründaja hakkas ennast halvasti tundma nädala eest.

"Tundsin, et mul on palavik ja enesetunne läks väga halvaks. Alguses arvasin, et tegu on migreeniga. Mu pea valutas, seejärel keha ka. Rääkisin arstiga, ta soovitas kiirelt teha koroonaviiruse testi. See oli positiivne," rääkis Hispaania klubis Elche mängiv Jonathas väljaandele Globoesporte.

"Ma ei suutnud enam treenida, mu keha oli nõrk. Esimesed kolm päeva olid kõige hullemad. Mul ei olnud järsku enam millegi jaoks jõudu. Kui läksin duši alla, oleksin peaaegu minestanud. Valu oli väga tugev, ma ei olnud midagi sellist varem tundnud. See viirus ei ole nali. Ma olen noor ja tugev, kujutage ette, mida see vanematele inimestele teeb," lisas ta.

Jonathas on pika karjääri jooksul koos mänginud ka Ragnar Klavaniga, see juhtus hooajal 2009-2010 Hollandi klubis AZ Alkmaar.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)