Tippjalgpall naaseb, kuid koroonaviiruse tõttu viiakse sisse oluline reeglimuudatus

 (3)
Liverpooli mängijad vahetust tegemas.
Liverpooli mängijad vahetust sooritamas.Foto: PHIL NOBLE, Reuters/Scanpix

Jalgpallireegleid koostav organisatsioon IFAB teatas, et tippjalgpalli naasmise järel tohivad meeskonnad teha igas kohtumises viis vahetust. Selle reeglimuudatusega soovitakse mängijaid kaitsta.

Tegemist on ajutise reeglimuudatusega ning see tõukub praegusest koroonakriisist, kus jalgpallurid ei ole saanud paljudes riikides juba ligemale kaks kuud korralikult trenni teha. Rohkemate vahetustega soovitakse vähendada võimalike vigastuste arvu ning piirata mängijate koormust.

IFAB-i sõnul võtsid nad reeglimuudatuse vastu Rahvusvahelise Jalgpalliliidu FIFA palvel.

Reeglimuudatus kehtib ainult liigades, mis lõppevad enne tänavuse aasta 31. detsembrit. Seega tohib viis vahetust teha liigades, mis toimuvad hooajal 2019/20. See käib näiteks ka käimasolevate Meistrite ja Euroopa liiga mängude kohta. Kui alustatakse juba hooaja 2020/21 mängudega, siis naastakse taas tavapärase kolme vahetuse juurde.

Eestis antud muudatust tõenäoliselt siiski ei näe, kuna uus reegel on mõeldud eelkõige sügis-kevad süsteemis mängivatele liigadele, kus hooaja lõpetamise korral läheb mängukoormus tavapärasest suuremaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)