Holland alustas teravamalt ja domineeris kohtumist, kuid pooletunnise mängu järel tegi keskkaitsja Matthijs de Ligt karistusalas Marcus Rashfordi vastu vea ja kinkis inglastele penalti. Rashford läks ise lööma, pettis väravavahi teise nurka ja viis inglased juhtima.

Hollandlased jätkasid surumist ning see kandis lõpuks vilja 73. minutil, kui De Ligt heastas oma avapoolaja vea, mängides inglaste pikad kaitsjad üle ja lüües peaga viigivärava.

Vahetusmees Jesse Lingard jõudis 82. minutil inglaste kena kombinatsiooni järel väravani, kuid VAR fikseeris suluseisu. Rohkem väravaid ei löödudki ning ees ootas lisaaeg.

Lisaajal otsustasid mängu saatuse kaks inglaste prohmakat. 97. minutil hakkas John Stones oma karistusala joonel ümber pöörama ja kaotas palli Memphis Depayle, kelle löögi suutis Jordan Pickford imekombel tõrjuda, kuid järgnevalt oli pallil jaol Quincy Promes, kes saatis selle Kyle Walkeri rikošetist väravasse.

Seitse minutit hiljem tegi oma karistusalas jõhkra prohmaka Ross Barkley, kes kaotas Stonesilt saadud kehva söödu järel palli Depayle, kelle söödu järel saatis Promes nahkkera tühja väravasse.

Teenitud võidu saanud Holland kohtub pühapäevases finaalis võõrustaja Portugaliga, kes alistas esimeses poolfinaalis Šveitsi meeskonna Cristiano Ronaldo kübatariki abil 3:1.

Meeskondade koosseisud:

Inglismaa koondis:

Väravavahid: Jack Butland (Stoke), Tom Heaton (Burnley), Jordan Pickford (Everton).

Kaitsjad: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Ben Chilwell (Leicester), Joe Gomez (Liverpool), Michael Keane (Everton), Harry Maguire (Leicester), Danny Rose (Tottenham), John Stones (Manchester City), Kyle Walker (Manchester City).

Poolkaitsjad: Dele Alli (Tottenham), Ross Barkley (Chelsea), Fabian Delph (Manchester City), Eric Dier (Tottenham), Jordan Henderson (Liverpool), Jesse Lingard (Manchester United), Declan Rice (West Ham).

Ründajad: Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City), Callum Wilson (Bournemouth).

Hollandi koondis:

Väravavahid: Jasper Cillessen (Barcelona), Kenneth Vermeer (Feyenoord), Marco Bizot (AZ Alkmaar).

Kaitsjad: Hans Hateboer (Atalanta), Matthijs de Ligt (Ajax), Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Ake (Bournemouth), Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Stefan de Vrij (Internazionale), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (PSV Eindhoven)

Poolkaitsjad: Davy Propper (Brighton), Georginio Wijnaldum (Liverpool), Ryan Babel (Fulham), Marten de Roon (Atalanta), Kevin Strootman (Marseille), Tonny Vilhena (Feyenoord), Donny van de Beek (Ajax), Frenkie de Jong (Ajax)

Ründajad: Steven Bergwijn (PSV Eindhoven), Memphis Depay (Lyon), Quincy Promes (Moskva Spartak), Luuk de Jong (PSV Eindhoven)