Tagandatud Sepp Blatter korruptsioonist Euroopa jalgpallis: alagrupid on olnud kokku lepitud ja osa loosipalle kuumutatud

 (17)
Sepp Blatter ajakirjanike piiramisrõngas
Sepp Blatter ajakirjanike piiramisrõngasFoto: DENIS BALIBOUSE, Reuters/Scanpix

Ülemaailmse skandaaliga ametist tagandatud rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA kauaaegne president Sepp Blatter andis avameelse intervjuu Argentina ajalehele La Nacion, milles väitis, et Euroopa suurte turniiride loosimistel on korduvalt kasutatud pettust.

Blatteri sõnul on loosimise tulemused Euroopa jalgpalliliidu UEFA kõrgete ametnike poolt eelnevalt kokku lepitud ja soovitud tulemuse saamiseks kasutatud eelnevalt kuumutatud või külmutatud loosipalle.

"Ma olen olnud loosimiste pealtnägijaks, kus seda on tehtud. FIFA loosimistel mitte, aga Euroopa turniiridel," jättis Blatter täpsustamata, kas jutt käib koondiste või klubide turniiridest. Üldjoontes muidugi vahet pole, kui Blatteri jutt tõele vastab, siis on see nii või naa ilmselge võimu kuritarvitamine ning loosimistulemustega manipuleerimine. Korruptsioon kõige ehedamal kujul.

Siia tuleb muidugi lisada, et enda pattude eest kannab Blatter 6-aastast jalgpallis tegutsemise keeldu. Kui palju võib sellise mehe jutus olla tõde, eks otsustagu igaüks ise.

Futboliit (talgpall)