Taani jalgpallitäht: olin 13-aastane, kui tulin trennist koju ja avastasin, et isa oli ema tapnud ja sooritanud ise enesetapu

 (5)
Stig Töfting.
Stig Töfting.Foto: LArs Moeller/SCANPIX, Code 02005/Scanpix

49-aastane Taani jalgpallilegend Stig Töfting rääkis Daily Maili veergudel oma raskest lapsepõlvest. Töfting meenutas karmi päeva, kui ta oli 13-aastane.

Töfting meenutas 1983. aasta 30. juulit, kui ta tuli parasjagu trennist koju. Noorele mängumehele jooksis uksele vastu ainult perekonna koer Lady. “Midagi tundus valesti,“ meenutas ta.

Seejärel nägi ta põrandal verelogus lebamas enda 41-aastast isa Pouli. Viimase kõrval oli maas ka jahipüss. Köögi poole liikudes leidis ta vereloigust 34-aastase ema Kirsteni. “Ma ei saanud aru, kas see on halb uni,“ rääkis Töfting.

Hilisem uurimine selgitas, et Töftingu isa oli tapnud oma naise ja seejärel teinud enesetapu. Tulevane jalgpallur kasvas seejärel üles enda vanavanemate juures.

“Kui sa kaotad 13-aastaselt mõlemad om vanemad, siis selline asi muudab sind,“ sõnas ta ning meenutas, et mõned päevad hiljem oli ta juba jalgpalliväljakul. Mehe sõnul päästiski jalgpall lõpuks tema elu.

49-aastane Töfting on praeguseks ise vanaisa ning tunnistas, et lapsepõlves aset leidnud õudne juhtum enam ei vihasta ega ärrita.

Taani koondises 41 kohtumist pidanud Töfting mängis karjääri tippaastatel Hamburger SV ja Bolton Wanderersi ridades.

Futboliit (talgpall)