Taani ja Šveits tagasid pääsu EM-ile, Itaalia kostitas Armeeniat 9 väravaga

(3)
Taani koondise väravavahil Kasper Schmeichelil oli põhjust tähistamiseks.Ryan Byrne via www.imago-images.de

2020. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarja raames peeti täna viimased kohtumised gruppides D, F ja J. Ühtlasi tagasid edasipääsu suurturniirile Taani ja Šveits.

D-grupi põnevuskohtumises läksid vastamisi Iirimaa ja Taani. Iirlased vajasid edasipääsuks kindlasti võitu, Taanile piisas ka viigist. Avapoolaeg lõppes väravateta viigiga.

Eriti põnevaks läks kohtumine aga teisel poolajal. Kõigepealt viis Martin Braithwaite taanlased juhtima. Iirlased hakkasid viigiväravat taga ajama ning jõudsid 85. minutil ka tabamuseni, kui täpne oli Matt Doherty. Viigiväravast innustust saanud Iirimaa pani viimastel minutitel peale korraliku surve, kuid teise väravani siiski ei jõutud ning koha tõotatud maale tagas Taani.

D-grupist kindlustas koha EM-il ka Šveits, kes läks võõrsil vastamisi Gibraltariga. Šveitslastel oleks edasipääsuks piisanud ka viigist, aga lõpuks võeti võõrustajate üle kindel 6:1 võit.

Šveits võitis lõpuks ka D-alagrupi, teise koha kindlustas Taani. Iirimaal on veel võimalus tagada pääs play-offi kaudu.

Standings provided by Sofascore LiveScore

F-grupis oli kõik juba kindel, kui alagrupivõidu oli kindlustanud Hispaania ja teise koha Rootsi. Rumeenial ja Norral jääb veel lootus play-offi kaudu.

Tänastes kohtumistes võõrustasid hispaanlased Rumeeniat ning Rootsi võttis vastu Fääri Saared. Hispaania sai rumeenlaste üle kindla 5:0 võidu, kaks tabamust kanti Gerard Moreno asemel. Rootsi oli samal ajal 3:0 parem Fääri Saartest.

Kolmandas F-grupi matšis läksid vastamisi Malta ja Norra. Norralased võtsid võõrsilt 2:1 võidu tänu Joshua Kingi ja Alexander Sorlothi tabamustele.

Ka J-grupis oli kõik juba selge. Itaalia oli kindlalt grupi võitnud ning Soome teise koha taganud. Teatavasti teeb Soome järgmisel aastal EM-il debüüdi.

Itaalia lõpetas valiksarja täiseduga, võites kõik 10 mängu. Erilist võimu näidati täna, kui kodus alistati Armeenia koguni 9:1. Kaks väravat said kirja nii Ciro Immobile kui ka Nicolo Zaniolo.

Soome lõpetas valiksarja kaotusega, jäädes võõrsil 1:2 alla Kreekale. Soomlased pääsesid küll tähtmängija Teemu Pukki tabamusest juhtima, aga Petros Mantalose ning Konstantinos Galanopoulose väravad tõid võidu võõrustajatele.

Kindla võidu sai kirja Bosnia ja Hertsegoviina, kui võõrsil oldi 3:0 parem Liechtensteinist. Külalised viis juhtima Eidar Civic, võidu kindlustasid Armin Hodzici kaks tabamust.