Šveitsi peaprokurör kutsus Venemaa spordiministri ülekuulamisele

 (14)
Vitali Mutko ja Vladimir Putin Sotši olümpial
Vitali Mutko ja Vladimir Putin Sotši olümpialAFP

Täna hommikul arreteeriti Žürichi hotelli reidi käigus mitmeid rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA ametnikke, keda süüdistatakse korruptsioonis. Täna päeval selgus, et Šveitsi peaprokurör on kutsunud nimetatud skandaaliga seoses ülekuulamisele ka Venemaa spordiministri Vitali Mutko, kes on FIFA täitevkomitee liige.

Kuue seni vahistatud FIFA ametniku hulgas on ka alaliidu asepresident Jeffrey Webb. Süüdistused puudutavad mitut korruptsioonijuhtumit kahe aastakümne jooksul, eelkõige maailmameistrivõistluste korraldamisõiguste jagamist. Teatavasti korraldab 2018. aasta MM-finaalturniiri just Venemaa.

Mutko kommenteeris kutset ülekuulamisele järgnevalt: "Meil ei ole midagi varjata. Me võime kõike näidata, oleme kogu aeg tegutsenud seaduste piires."

Spordiminister lisas, et Venemaa ettevalmistused MMi korraldamiseks saavad kindlasti väikese tagasilöögi, sest nüüd tuleb keskenduda "kõrvalistele teemadele".

Lisaks Mutkole kutsuti Šveitsi ülekuulamisele FIFA täitevkomiteesse kuuluvad Hispaania, Belgia, Türgi, Küprose, Egiptuse, Tai ja Aafrika jalgpalliliidu juhid.

Futboliit (talgpall)