Suurtes võlgades Brasiilia jalgpallilegendile määrati kodumaalt lahkumise keeld

 (9)
Ronaldinho  (AC Milan)
Ronaldinho (AC Milan)Foto: ALESSANDRO GAROFALO, REUTERS

Endise Brasiilia koondise tähtmängija Ronaldinho elu on pärast karjääri lõppu keeruline. Mees on võlgu kaks miljonit dollarit ning ei tohi enam kodumaalt lahkuda.

Ronaldinho on Brasiilia maksuametile kaks miljonit dollarit võlgu alates 2015. aastast, kui kohalik maksuamet talle ja tema vennale trahvi määras, sest nad ehitasid looduskaitse all olevale alale hoone.

Ronaldinho vihastas välja tema juhtumiga tegelenud kohtuniku Newton Fabricio, sest jalgpallur oli Brasiiliast eemal samal ajal, kui ta pidi kohtus tunnistamas käima. Detsembris naases vutitäht Brasiiliasse ning migratsiooniamet otsustas tema passi konfiskeerida.

Seda otsust toetas ka kohalik peaprokurör Brasilino Pereira, kes sõnas, et "Ronaldinho mõnitab Brasiilia kohtusüsteemi" reisides mööda maailma.

Ehkki Brasiilia kohus blokeeris novembri alguses Ronaldinho pangakonto, siis raha pole nad brasiillaselt saanud, sest mehe pangaarvel oli väidetavalt vaid kuus dollarit.

Ronaldinho pidi osalema sel nädalal Dubais toimuval spordikonverentsil, ent see pole enam tema jaoks võimalik.

Ronaldinho valiti 2005. aastal maailma parimaks jalgpalluriks. 2002. aastal tuli ta Brasiilia koondisega maailmameistriks ning ta jõudis karjääri jooksul esindada selliseid suurklubisid nagu AC Milan, FC Barcelona ja PSG.

Futboliit (talgpall)