Suri koduriigi eest ajalugu teinud jalgpallur


Suri koduriigi eest ajalugu teinud jalgpallur
Ahmed RadhiFoto: HO / AFP

Pühapäeval suri koroonaviirusest tekkinud komplikatsioonide tagajärjel Iraagi jalgpallilegend Ahmed Radhi (56).

13. juunil viidi koroonaviirusesse nakatunud Radhi haiglasse, kust ta 18. juunil välja lasti. Kõigest loetud tunnid hiljem aga iraaklase tervis ootamatult halvenes ning ta vajas taas haiglaravi. Radhi eluküünal kustus pühapäeva hommikul.

Radhit peetakse Iraagi tõeliseks jalgpallilegendiks. Radhi on ainsa värava autor, mille Iraak jalgpalli MM-il on löönud. Mängumees sahistas võrku 1986. aasta Mehhiko MM-il 1:2 kaotusmängus Belgia vastu. Tegu on ühtlasi ainsa korraga, kui Iraak on MM-ile jõudnud.

Kokku esindas ta koduriiki 121-s kohtumises ning lõi 62 väravat. Suurema osa klubikarjäärist Iraagis veetnud ründaja valiti 1988. aastal Aasia parimaks mängijaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)