Staadionile lubatud naised nägid Iraanis 14:0 võitu

 (2)
Staadionile lubatud naised nägid Iraanis 14:0 võitu
Foto: MORTEZA NIKOUBAZL/SIPA/Scanpix

Samal ajal kui kõik Euroopa jalgpalliriigid mängivad EM-valikmänge, peetakse valikmatše ka mujal: Aasias on näiteks alanud juba 2022. aasta MM-valikturniir, kus käib teine ring.

Suureks kõnepunktiks oli Iraani kodumäng Kambodža vastu, aga omapärasel kombel mitte seetõttu, et see lõppes iraanlaste 14:0 võiduga - nimelt lubati Iraanis esimest korda 40 aasta jooksul staadionile jalgpallimängu vaatama ka naised, kellele müüdi mängule 3500 piletit.

Naisfännid pole Iraanis aastakümneid meeste jalgpalli vaatama pääsenud, sest üsna pea pärast 1979. aasta islamirevolutsiooni keelati see ära. Erandkordadel said iraanlannad staadionile siis, kui neil oli selleks erikutse, osa õrnema soo esindajad hiilis staadionile aga meesteks maskeerununa.

Nüüd soostusid sealsed võimud FIFA nõuetele vastu tulema ning lubasid naisfännid areenile.

Iraani süüdistatakse siiski ka mainepesu katses, sest esiteks mahutab staadion 80 000 pealtvaatajat ja teiseks süütas alles möödunud kuul end kohtu ees põlema Sahar Khodayari, kelle vastu algatati protsess justnimelt meheks maskeerumise ja mängule hiilimise katse süüdistusega. Naine suri 9. septembril.

Futboliit (talgpall)