Soome esiliigaklubi on valmis Usain Bolti katseajata palgale võtma

 (3)
Soome esiliigaklubi on valmis Usain Bolti katseajata palgale võtma
Usain Bolt Austraalia klubi Central Coast Mariners treeningul.Foto: AFP/SCANPIX

Endine jooksuäss Usain Bolt on hetkel maakera kuklapoolel tegemas oma esimesi samme uues karjääris ehk jalgpallimaailmas. Kui Austraalia klubis treenib ta katseajaga, siis Soome esiliigas ootaks jamaikalast garanteeritud põhikoosseisukoht.

Nii lubab Oulu Herculesi klubi nigeerlasest peatreener Daniel Amokachi Twitteri vahendusel. Tegemist on 45-aastase endise Nigeeria koondislasega, kes on pallinud Premier League'is Evertoni ridades ning osalenud 1994. ja 1998. aasta MM-finaalturniiril.

Amokachi teatas sotsiaalmeedias Boltile: "Tule Herculesi, ma õpetan sind väravaid lööma. Pakume kohe lepingut, ilma katseajata. Meie kaudu on sul tee valla kuni La Ligani (Hispaania kõrgliiga). Anna mulle teda ja ma korraldan kõik ära!"

Hercluesi klubi mängis veel 2016. aastal Soome tugevuselt kolmandas liigas. Amokachi suutis meeskonna juba esimesel hooajal Kakkoneni ehk esiliigasse tõsta. Klubis mängivad ka Amokachi 22-aastased kaksikutest pojad Kalim ja Nazim. Lisaks on satsis veel kolm nigeerlast, neli hispaanlast ja egiptlane.

Amokachi viide La Ligale pole siiski päris juhuslik, vaid Oulu teeb koostööd Hispaania klubiga Deportivo Alaves, kelle inimesed aitavad Herculesil klubi professionaalselt edendada.

Futboliit (talgpall)