Soojad pallid, külmad pallid... Kuidas küll venelased nii lihtsa loosi said?

 (84)
Soojad pallid, külmad pallid... Kuidas küll venelased nii lihtsa loosi said?
Foto: REUTERS/SCANPIX

Fännid ja ka asjatundjad üle maailma imestavad, kuidas Venemaa jalgpallikoondisel õnnestus 2018. aasta MM-i loosimisel sattuda niivõrd kergesse alagruppi ehk kohtuda turniiri esimeses faasis Saudi Araabia, Egiptuse ja Uruguayga.

Tegemist on vaieldamatult MM-i nõrgima alagrupiga, mille FIFA edetabeli keskmine number on 43.75.

Venemaa sai küll korraldajamaana loosimiseks esimese asetuse, mis tähendas, et maailma seitset parimat koondist õnnestub nagunii vältida, kuid fortuuna tõi soodsad vastased ka teistest loosipottidest - Uruguay oli teises loosikausis tugevuselt eelviimane sats, Egiptus kolmandas kausis altpoolt kolmas ja Saudi Araabia neljandas tugevusgrupis viimane.

Turniiri avamängus kohtubki Venemaa 14. juunil Moskvas Lužniki staadionil Saudi Araabiaga.

"Kui avamängus oleks mõni korralik vastane, purustaksid nad Venemaa ja rikuksid kohe alguses nende jaoks MM-i ära," märkis ESPN-i saatejuht Dan Thomas.

Imestust väljendas teiste seas ka endine USA koondislane Landon Donovan. "Ma üritan välja mõelda, kuidas küll Venemaa nii lihtsa loosi sai? Ma ei kujuta ette, kuidas see võimalik on," ütles endine vutistaar Fox Sportsi otse-eetris. "Uruguay ilmselt võidab selle grupi. Ülejäänu on ettearvamatu. Venemaa on hetkel ekstaasis."

Twitteris lähevad spekulatsioonid lausa pööraseks. Paljud fännid nimetasid Moskvas toimunud loosimist maailmamameistrivõistluste ajaloo suurimaks kokkuleppemänguks. Kadedus?


Futboliit (talgpall)