Skandaalne Sepp Blatter kritiseeris jalgpallis toimuvaid arenguid: rikkad saavad veel rikkamaks, vaesed jäävad vaeseks


Protesteerijad Zürichis
Protesteerijad ZürichisAFP

Korruptsiooniskandaali tõttu Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) presidendi kohalt tagandatud Sepp Blatter avaldas arvamust, et MM-finaalturniire ei peaks andma kahe riigi korraldada. Lisaks kritiseeris ekspresident sügisel käivituvat UEFA Rahvuste liigat.

Kuna MMil osalevate riikide arv tõstetakse 48-le, leiab Blatter, et finaalturniir peaks toimuma vaid ühes riigis.

Näiteks ei mõista 82-aastane Blatter, miks esitasid USA, Mehhiko ja Kanada ühistaotluse 2026. aasta MMi korraldamiseks. "Kolm suurt riiki korraga... Nad on ju tõestanud, et saavad ka üksi korraldamisega hakkama. Miks nad nüüd koos taotlevad?" imestas Blatter, vahendab BBC.

Ühtlasi kritiseeris Blatter sügisel käivituvat UEFA Rahvuste liigat, kus suured jalgpalliriigid saavad rohkem tõsiseid mänge omasugustega, keskmikel ja nõrkadel avaneb aga lisavõimalus suurturniirile pääsemiseks.

"See muudab rikkad veel rikkamaks ning vaesed jäävad vaeseks," tõi Blatter välja ühe Rahvuste liigaga kaasneva ohu.

Blatter juhtis FIFA-t 17 aastat, kuid tagandati korruptsioonisüdistuste tõttu 2015. aastal, kui tuli ilmsiks, et UEFA eksjuhile Michel Platinile maksti kahtlastel asjaoludel 1,3 miljonit naela. Hetkel kannab ekspresident 17-aastast jalgpallis tegutsemise keeldu.

Küsimusele, kas ta suudab oma nime puhtaks pesta, vastas Blatter: "Jah, absoluutselt. Mida ma siis tegin või mida me tegime? Otsustasime maksta palka, mis oli kokku lepitud ja mis oli FIFA paberites kirjas."

Futboliit (talgpall)