Sepp Blatter vaidlustas enda ametist taandamise otsuse

 (1)
Sepp Blatter vaidlustas enda ametist taandamise otsuse
Sepp BlatterFoto: Reuters

Eile raputas jalgpallimaailma FIFA eetikakomitee otsus kõrvaldada 90 päevaks ametist korruptsioonikahtlustustega Sepp Blatter ja Michel Platini.

Otsus võeti vastu seetõttu, et hetkel on uurimise Blatteri 2011. aastal tehtud 1,35 miljoni suurune ülekanne Platinile.

Lisaks FIFA ja UEFA presidendile taandati 90 päevaks ametist ka FIFA peasekretär Jerome Valcke. FIFA asepresident Chung Mong-joon teenis aga kuueaastase keelu ja pidi maksma 100 000 Šveitsi franki trahvi.

Nagu võis ka eeldada, siis jalgpallijuhid otsusejärgselt niisama käed rüppes ei istu ja tänaseks on Blatter eetikakomitee otsuse juba vaidlustanud. Täpsemalt sõnas šveitslasest vutijuhi nõuandja Klaus Stohlker: "Ta [Blatter] kaitseb vaidlustamisega oma positsiooni, olles kindel, et uurimise järel temal süüd ei leita."

Oma süüd on eitanud ka Euroopa jalgpalli katusorganisatsiooni juht Platini, kes lausus, et tema vaidlustus tuleb "õigel viisil ja õigel ajal." Ka peasekretär Valcke enda süüd omaks ei võtnud.

Spekuleeritakse ka, et uute sündmuste valguses peab FIFA peagi kogunema, arutamaks veebruaris toimuvate presidendivalimiste protseduuri. Täpseid kuupäevi hetkel aga veel paigas pole.

Futboliit (talgpall)