Rootsi peatreener kritiseeris järgmise aasta EMi korraldust: mööda Euroopat ringi lennata tundub rumal

 (10)
Janne Andersson
Janne Andersson Foto: JOEL MARKLUND/imago images/Bildbyran/Scanpix

Rootsi jalgpallikoondise peatreener Janne Andersson ei mõista, miks toimub järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniir koguni kaheteistkümnes riigis.

"Mööda Euroopat ringi lennata tundub rumal. Lisaks võivad mõned meeskonnad mängida oma kodus kuni kaks matši. Ma ei usu, et see on mõistlik süsteem," kritiseeris Andersson ajalehele Aftonbladet.

Kui 2024. aasta EM peetakse taas vaid ühes riigis - Saksamaal -, siis järgmisel suvel toimuvad mängud Londonis, Münchenis, Roomas, Bakuus, Peterburis, Bukarestis, Amsterdamis, Dublinis, Bilbaos, Budapestis, Glasgows ja Kopenhaagenis.

Andersson kardab, ei järgmisel suvel ei teki ka õiget finaalturniiri õhustikku, sest üheski korralduslinnas ei ole väga suurt rahvahulka.

Rootsi koondise kapten Andreas Granqvist nõustus peatreeneriga. "Ma ei saa sellest otsusest üldse aru," ütles ta Expressenile.

Seotud lood:

Granqvisti arvates ei suuda jalgpallijuhid ette kujutada, milline rahvaste rändamine järgmisel suvel algab, kui fännid hakkavad mööda Euroopat oma koondistele järgnema.

Kus ja kellega Rootsi mängib, pole veel selgunud. Alagruppide loosimine peetakse 30. novembril Rumeenias Bukarestis.

Futboliit (talgpall)