Portugal pääses juhtima 25. minutil Ronaldo täpsest karistuslöögist ja võitis avapoolaja 1:0. Teise poolaja alguses, 57. minutil teenis Šveits penalti, mille Ricardo Rodriguez realiseeris, tuues tabloole viiginumbrid.

11 meetri karistuslöök määrati seejuures väga veidras olukorras. Nimelt sel hetkel, mil VAR šveitslaste penaltinõuet üle vaatas, jõudis mäng teise värava alla, kus tehti portugallasele viga ja peakohtunik Felix Brych määras Portugalile penalti. Pärast VARiga tutvumist otsustas kohtunik penalti anda ikkagi Šveitsile.

Mängu lõpus, kui tundus juba, et esimest poolfinaali ootab ees lisaaeg, näitas Ronaldo veel kahel korral oma klassi - ta sahistas Šveitsi koondise väravavõrku 88. ja 90. minutil ning viis portugallased 3:1 võiduga finaali. Tegemist oli 34-aastase Ronaldo kuuenda kübaratrikiga rahvuskoondise eest.

Homme on teises poolfinaalis vastamisi Inglismaa ja Holland.