Lõpuks sai Real kätte küll 2:1 võidu ja pileti finaali, kuid teekond selleni ei kulgenud sugugi lihtsalt: suure ründamise kõrval suutsid hoopis vastased esimesena nõelata ning 41. minutil viis brasiillane Romarinho hoopis Al Jazira juhtima.

Realil ei olnud kohe üldse õnne: mängu jooksul tühistati kohtunike poolt kaks nende löödud väravat, samuti ragistati koguni viis korda vastaste poste-latte.

Teise poolaja alguses elasid Reali poolehoidjad üle tõeliselt äreva momendi, kui videokohtunik tühistas suluseisu tõttu Al Jazira värava, mis oleks teinud seisuks 2:0. See näis olevat väikeseks äratuskellaks: kohe pärast seda suutis Cristiano Ronaldo 53. minutil seisu viigistada, ent võiduväravat tuli hispaanlastel veel tükk aega oodata - selle lõi 81. minutil oma esimese puutega vahetusest sekkunud Gareth Bale.

Finaalis läheb Real laupäeval vastamisi brasiillaste Gremioga, kes alistas poolfinaalis mehhiklaste Pachuca 1:0.