Raskelt haige endine Horvaatia koondise ründaja võitleb elu eest

 (4)
Raskelt haige endine Horvaatia koondise ründaja võitleb elu eest
Ivan KlasnicFoto: AP/SCANPIX

Endisel Horvaatia jalgpallikoondislasel Ivan Klasnicil on üles ütelnud juba kolm neeru - üks enda ja kaks vanemate oma. Nüüd ootab 36-aastane eksründaja kolmandat doonorit.

Esimest korda lakkas Klasnicil neer töötamast 2006. aastal, kui ta mängis veel Saksamaa Bundesligas Bremeni Werderis. Neeru loovutas toona pallurile tema isa. Endisele tippmängijale üritati tänavu siirdada ka ema neeru, kuid seda ei võtnud keha omaks ja nüüd on ta tervislik seisund nimetatud "kriitiliseks".

Praegu on Klasnic, kes mänginud ka Saksa klubides Mainz ja St. Pauli ning Inglismaal Bolton Wanderersis, ootejärjekorras oma kolmandaks neerusiirdamiseks. Niikaua peab ta kolm korda nädalas käima haiglas dialüüsis.

Pärast ravikuuri viib ta oma 9-aastase tütre Fabianna koolist koju ja tee tema ees hea näo. "Tema jaoks peab kõik normaalne olema," vahendab Klasnici sõnu Daily Mail. "Ta teab, et ma olen haige ja pean tihti haiglas käima, aga ta ei tea, miks. Ma ei taha teda hirmutada."

Saksamaa meedia teatel peab mõni doonorluseks loa andnud inimene surema, et Klasnic saaks edasi elada. Järjekorras on seejuures veel inimesi. Keskmine ooteaeg Saksamaal on seitse aastat.

Klasnic pidas aastatel 2004-2011 Horvaatia koondise eest 41 mängu ja lõi 12 väravat.

Futboliit (talgpall)