Poolt või vastu? FIFA president palub üle mõelda võõrsil löödud väravate reegli

 (10)
Sepp Blatter
Sepp BlatterFoto: FAHAD SHADEED, REUTERS

Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) president Sepp Blatter on palunud üle mõelda võõrsil löödud väravate reegli, kuna kahtleb selle vajalikkuses tänapäeva jalgpallis.

Võõrsil löödud väravate reeglit on Euroopa turniiridel kasutatud alates 1965. aastast alates ning see kehtib endiselt Meistrite liigas ja Euroopa liigas.

Blatteri sõnul annab reegel eelise sellele meeskonnale, kes mängib teise mängu võõrsil, kuna siis võib kohtumine minna lisaajale ning seetõttu on rohkem aega lüüa võõrsil väravat.

Blatter arutleb asja üle veel avaldamata FIFA Weekly ajakirjas.

"On aeg süsteem uuesti läbi mõelda. Jalgpall on alates 1960. aastatest edasi arenenud ning võõrsil löödud väravate reegli võib seetõttu kahtluse alla seada. Kas see on endiselt põhjendatud?" küsis Blatter.

"Reegli idee sai alguse ajajärgul, mil võõrsile sõit oli seiklus, mis oli pikk ja vaevarikas ning kus ootasid ees teistsugused mängutingimused," selgitas Blatter. "Tegelikkuses annab see eelise meeskonnale, kes mängib teise mängu võõrsil. Kui seis jääb viiki, on sel meeskonnal kokkuvõttes 30 minutit kauem aega lüüa võõrsil väravat, sest esimeses kohtumises ju lisaaega ei mängita."

Blatter lisas, et reegel on juba eemaldatud mitmetelt tänapäeva turniiridelt.

Futboliit (talgpall)