Kodupubliku ees mänginud poolakad läksid 6. ja 16. minutil kiirelt 2:0 juhtima, kuid ei saanud end veel kuidagi kindlalt tunda.

Põhisündmused leidsid aset viimasel veerandtunnil: 78. ja 83. minuti väravatest seadis Montenegro jalule viigi. Bayerni staarründaja Robert Lewandowski lõi 3:2 juhtvärava 85. minutil ja montenegrolaste omaväravast vormistati lõppskoor kaks minutit hiljem.

Poola võitis Euroopa tsooni E-alagrupi 25 punktiga Taani (20), Montenegro (16), Rumeenia (13), Armeenia (7) ja Kasahstani (3) ees. Taani pääses seega üleminekumängule ning jääb oma vastast ootama loosist.

Poola mängis viimati MM-finaalturniiril 2006. aastal Saksamaal. 2010 (LAV) ja 2014 (Brasiilia) jäädi pidama valikturniiris.

Euroopast on MM-ile pileti taganud siiani korraldajamaa Venemaa, Eesti alagrupikaaslane Belgia, lisaks Inglismaa, Saksamaa ja Hispaania.

Kell 21.45 algavates mängudes kohtuvad Tšehhi - San Marino, Saksamaa - Aserbaidžaan ning Norra - Põhja-Iirimaa.

Sakslastega samas alagrupis mängivad põhja-iirlased on juba play-off'i pääsu taganud.

Teised tänased tulemused:

Taani - Rumeenia 1:1
Kasahstan - Armeenia 1:1
Leedu - Inglismaa 0:1
Slovakkia - Malta 3:0
Sloveenia - Šotimaa 2:2

Lõppseis F-alagrupis: 1. Inglismaa 26, 2. Slovakkia 18, 3. Šotimaa 18, 4. Sloveenia 15, 5. Leedu 6, 6. Malta 1.

Slovakkia ootab veel play-off'i pääsemise kinnitust, sest üks üheksast grupi teise koha omanikust jääb üleminekumängudelt välja.