Oscar Pistoriuse vihavaenlasest jalgpallur tapeti koduväravas


Marc Batchelor külastamas Oscar Pistoriuse kohtuistungit.
Marc Batchelor külastamas Oscar Pistoriuse kohtuistungit.Foto: MASI LOSI, AFP/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariiki vapustas sel nädalal endise jalgpalluri Marc Batchelori jõhker mõrv. Batchelor oli parasjagu saabumas autoga Olivedale'i asuvasse koju, kui kaks relvastatud meest tema pihta tule avasid.

„Politsei on alustanud mõrvajuurdlust. Endist jalgpallurit Marc Batchelori rünnati kahe relvastatud isiku poolt, kes liikusid mootorrattal. Teda tulistati mitmel korral ning ta suri sündmuskohal,“ teatas Johannesburgi politsei pressiesindaja Lungelo Dlamini.

Lõuna-Aafrika Vabariigi tippklubides (Kaizer Chiefs, Orlando Pirates) mänginud ja 1995. aastal Pirates'iga Aafrika Meistrite liiga võitnud Batchelor oli avalikkusele tuntud ka vihavaenu tõttu paraolümpiamängude tähe Oscar Pistoriusega.

Pistoriusel ja Batcheloril oli kana kitkuda, kuna Pistorius kahtlustas, et jalgpalliässal oli omal ajal salasuhe tema kunagise tüdruksõbra Samantha Tayloriga.

Batchelori sõnul sai ta Pistoriuselt mitmeid ähvardusi ning jooksja olevat lubanud murda jalgpalluri mõlemad jalad.

Praegu kannab Pistorius vanglakaristust endise elukaaslase Reeva Steenkampi tapmise eest. 2014. aastal toimunud kohtuprotsessil oli Batchelor tihe külaline ning ta istus regulaarselt Steenkampi perekonnaliikmete keskel.

Futboliit (talgpall)