Nigeeria ja Ghana jalgpallikoondised võivad saada mängukeelu


Nigeeria ja Ghana jalgpallikoondised võivad saada mängukeelu
Nigeeria jalgpallikoondis MM-ilPeter Kovalev/TASS

Rahvusvaheline jalgpalliorganisatsioon FIFA teatas, et Nigeeria ja Ghana rahvuskoondised võivad saada mängukeelu, kuna kohalike jalgpalliliitude tegevusse on sekkunud riik.

FIFA teatas, et Nigeeria jalgpalliliitu peab juhtima organisatsiooni president, mitte riigi valitsus. "FIFA nõukogu otsustas, et kui 20. augustiks pole jalgpalliliidu võim tagasi organisatsiooni presidendi Amaju Melvin Pennicki käes, siis viivitamatult pannakse Nigeeria koondistele peale rahvusvaheline mängukeeld."

FIFA lisas avalduses veel, et keeld ei mõjuta Nigeeria naiste U20 koondist, kes osaleb praegu U20 vanuseklassi MM-il, kuna turniir on juba käimas.

Lisaks võib rahvusvahelise võistluskeelu saada ka Ghana koondis. Nimelt teenivad Ghana jalgpalliliidu otsused ärilist eesmärki, kuid FIFA-le see ei meeldi. "Kui Ghana plaan muuta kohaliku jalgpalliliidu tegevus äriks ei ole 27. augustiks maha võetud, siis saab Ghana koheselt rahvusvahelise võistluskeelu."

Nigeeria jalgpallikoondis osales tänavu Venemaal toimunud MM-il, kus saadi D-alagrupis Horvaatia ja Argentina järel kolmas koht. Alagrupis edestati Islandi koondist.

Futboliit (talgpall)