Normaalaeg Belgradis lõppes 1:1 viigiga, kusjuures serblased viigistasid alles 90. minutil Madridi Reali ründaja Luka Jovici tabamusest. Šotimaa juhtis mängu alates 52. minutist, mil jala sai valgeks Glasgow Celticu poolkaitsja Ryan Christie.

Kuna lisaaeg väravaid ei toonud, algas pingeline penaltiseeria. Šotimaa alustas löömist. Mõlema koondise neli esimest lööjat olid eksimatud. Šotlastel lõi Norwichi poolkaitsja Kenny McLean ka viienda sisse, kuid serblastel eksis Fulhami ründaja Aleksandar Mitrovic. Sellega oligi asi otsustatud!

Teised EM-valikturniiri play-off'id viisid finaalturniirile Põhja-Makedoonia, Ungari ja Slovakkia. Põhja-Makedooniale saab järgmisel suvel toimuv turniir olema iseseisva riigina esimene suurvõistlus, ungarlased ja slovakid mängisid EM-il ka 2016. aastal.

Šotimaa mängis viimati suurturniiril 1998. aastal Prantsusmaal toimunud MM-il. EM-il osalesid nad viimati 1996. aastal. Kokku on nad mänginud kaheksal MM-finaalturniiril ja kahel EM-il.